Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

TRAWERS w Polskę

plakat TrawerswPolskeFestiwal podróżniczy o Polsce? O tak! TRAWERS w Polskę, to festiwal który pokaże Wam nasz kraj od strony, która nie wszystkim jest znana. Będzie mowa o uprawianym w Polsce sporcie, o polskiej przyrodzie, zapomnianej historii, architekturze, dialektach i gwarach oraz o mniejszościach narodowych, etnicznych i religijnych.

Festiwal TRAWERS w Polskę odbędzie się w dniach 26-27 października 2013 r. w Krakowie. Wstępny program dzieli festiwal na kilka paneli: sportowy, historyczny, przyrodniczy, religijny i językowy. Planowane są m.in. warsztaty języka kaszubskiego, przegląd dróg wspinaczkowych w Tatrach z lat 70, wykłady o zapomnianych twierdzach i zatopionych wrakach, a także prelekcje z wielu dziedzin: od przedstawienia różnorodności językowej naszego kraju po możliwości jazdy na monocyklu w Beskidach.

Organizatorzy chcą zaprosić do współpracy podróżników, historyków, specjalistów danych dziedzin i pasjonatów naszego kraju. Część z nich jest już potwierdzona, część natomiast potwierdzi swój udział w momencie, kiedy TRAWERS będzie mógł zwrócić im koszty przejazdu. Dlatego organizatorzy proszą o wsparcie finansowe.

Wesprzyj projekt i wpłać 1 zł lub więcej.

Impreza jest wydarzeniem całkowicie non-profit. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na wynajem sali, promocję festiwalu, opłacenie przyjazdu i zakwaterowania prelegentów, itp. Dzięki Wam przez cały weekend będzie można dowiedzieć się czegoś nowego o Polsce, poznać zarówno historię i architekturę, sport i przyrodę, jak i wgłębić się w niesamowicie ciekawe i różnorodne dziedzictwo kulturowe naszego kraju.

Festiwal połączony jest również z wielką ogólnopolską mobilizacją i wspólnym tworzeniem filmu, który najpełniej odda piękno naszego kraju i pokaże Polskę naszymi oczami! Krótkie filmiki (max. 10 sekund) nagrywane dowolnym sprzętem można nadsyłać do 15 września na adres redakcja@trawers.turystyka.pl. Jedyny warunek – filmik musi zostać nagrany w Polsce! Z nadesłanych fragmentów zostanie zmontowany dwuminutowy film. Premiera odbędzie się oczywiście podczas festiwalu TRAWERS w Polskę.

Za inicjatywą festiwalu stoi TRAWERS, czyli nieformalne stowarzyszenie zrzeszające ludzi, którzy kochają podróże. TRAWERSOWA ekipa zaczęła od wydawania bezpłatnego magazynu podróżniczego, który jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie www.trawers.turystyka.pl. TRAWERS zdążył jednak znaczenie poszerzyć swoją działalność. Już od roku organizuje w Krakowie imprezy podróżnicze i slajdowiska promując turystykę aktywną i odpowiedzialną. Wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim współorganizuje festiwal TRAVENALIA, a teraz rusza z nowym festiwalem. Chce wypełnić lukę i zorganizować imprezę poświęconą turystyce po Polsce, kraju, który – jak nam się niestety nieraz błędnie wydaje –doskonale znamy.

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...