Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych – Ulica 26 Street Art

Plakat promujący wydarzenie. Witold Siemaszkiewicz.
Plakat promujący wydarzenie. Witold Siemaszkiewicz.
Przedstawienia kameralne i wielkie widowiska, klauni, akrobaci i spektakle liryczne – ta tradycyjna już dla Ulicy 26 wielość form zostanie tym razem poszerzona o silną reprezentację teatru tańca. Tegoroczna Ulica 26 to kilkadziesiąt prezentacji i wydarzeń artystycznych w kilku małopolskich miastach. Wszystko to już wkrótce: od 11-14 lipca 2013 roku.

Ulica to jeden z najstarszych festiwali plenerowych w Europie Środkowej, organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku. Bez wątpienia wpisał się on w letni kalendarz wydarzeń kulturalnych Krakowa. W tegorocznej edycji scena plenerowa została rozszerzona o place i ulice dwóch innych małopolskich ośrodków – Andrychowa (11 lipca) i Limanowej (13 lipca).

"Voala Project"
„Voala Project”
Pierwszy raz w historii festiwalu tak ważną rolę odegra wątek edukacyjny i interakcyjny. W ramach tegorocznej edycji odbędą się warsztaty teatralne hiszpańskiego zespołu „Cía. Kamchàtka”, warsztaty taneczne prowadzone przez artystów z „La Calabaza Danza-Teatro” oraz przez autorki polsko-hiszpańskiego projektu „everybodyskin”, a także spektakl interakcyjny, tworzony podczas festiwalu – przy udziale widzów. Nabór do udziału w tych przedsięwzięciach jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą być nie tylko widzami, ale też współtwórcami festiwalowych wydarzeń.

Organizatorzy nauczeni doświadczeniem gromadzenia się wielotysięcznej widowni na największych festiwalowych prezentacjach, postarali się tym razem o transmisję spektakli z Rynku Głównego w Krakowie na telebimie. Po raz pierwszy także umożliwimy udział w wydarzeniu odbiorcom w innych częściach kraju i zagranicą poprzez streaming internetowy przedstawień ze sceny głównej.

Bardzo interesująco zapowiada się finał festiwalu, w dniu 14 lipca w Krakowie będziemy mogli podziwiać zespół „Voala Project”, dla którego naturalną scenerią jest niebo. Zawieszeni pod dźwigiem, artyści wykonują powietrzne akrobacje, tworząc wyrafinowane choreograficzne kompozycje, z pewnością wprawią w zachwyt widzów zgromadzonych nie tylko na Rynku Głównym, ale również przed monitorami, w zaciszu własnych domów.

W programie dominują spektakle z Hiszpanii i Polski, nie zabraknie też artystów z Francji i Niemiec.

Ulica 26 – XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych,
11-14 lipca 2013 roku,
Kraków, Rynek Główny
oraz Andrychów (11 lipca), Limanowa (13 lipca).
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie festiwalu Ulica 26.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.