Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

małopolskie targi innowacji
Wydarzenia

Małopolskie Targi Innowacji 2015

małopolskie targi innowacjiRozszerzona rzeczywistość, walki robotów, pokazy dronów, warsztaty i pokazy druku 3D, konstrukcje najlepszych studentów Małopolski, okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, wystawa Graduations Project 2014 prezentująca międzynarodowe prace konkursowe z grafiki użytkowej i wzornictwa przemysłowego, interaktywna gra terenowa ExpoQuiz, a przede wszystkim stoiska 50 innowacyjnych wystawców – 30 przedsiębiorców i 20 instytucji. Wszystko to i wiele więcej już dziś na Małopolskich Targach Innowacji w Krakowie.

Targi udowodnią, że „Małopolska drukiem 3D stoi” – aż czterech wystawców zaprezentuje tą ciekawą technologię, trzech z nich na drukarkach własnej produkcji. Uwagę z pewnością przykują stoiska firm z branży lifescience. Jedna z nich jako pierwsza w świecie opracowała metodologię produkcji kosmetyków fenotypicznych. Kosmetyki te zakładają uwarunkowania genetyczne i społeczne danej populacji oraz jej zwyczaje żywieniowe, klimat, alergeny, zagrożenie infekcjami oraz otoczenie i oczekiwania socjologiczne.

Na wspólnym stoisku OMGKRK prezentować się będą lokalne startupy, których pomysły przerodziły się w sukces. Każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak dołączyć do środowiska, gdzie szukać wsparcia w rozwoju własnych pomysłów, w jakich kierunkach rozwijać się, żeby odpowiadać na potrzeby przyszłości. OMGKRK to społeczność, która gromadzi krakowską scenę startupową i technologiczną, pozwala na wymianę doświadczeń, wiedzy, poszukiwanie partnerów i nowych pomysłów. W ich poszukiwaniu OMGKRK otwiera się na świat nauki, dizajnu, na instytucje publiczne i lokalnych aktywistów – wszystkich tych, którzy chcą działać i rozwijać się.

Targi to doskonała okazja do poznania nowoczesnych podmiotów z regionu i zapoznania się z ich działalnością opartą na nowatorskich rozwiązaniach, a dzięki zaproszonym instytucjom to także szansa uzyskania porad prawnych czy opinii ekspertów ze świata nauki i biznesu.

Małopolskie Targi Odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Organizatorem Targów oraz koordynatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.