Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Złota Rękawica Wisły
Wydarzenia

Będą walczyć o Złotą Rękawicę

Złota Rękawica WisłyW dniach 6-8 grudnia w Hali Wisły w Krakowie odbędzie się kolejna edycja, jednego z najstarszych w kraju amatorskich turniejów pięściarskich „O Złotą Rękawicę Wisły”. Wygrana na zawodach w Krakowie to doskonała rekomendacja umiejętności bokserskich. Do zawodów przystępują najsilniejsze ekipy z kraju i solidne zespoły zagraniczne. W tym roku fundatorem nagrody głównej i patronem sportowym został krakowski pięściarz – Mariusz Wach.

Od 1976 roku z kilkuletnią przerwą Sekcja Bokserska Towarzystwa Sportowego Wisła organizuje Międzynarodowy Turniej o „Złotą Rękawicę Wisły”. Swoje pierwsze poważne sukcesy odnosili tutaj m.in.: Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach, Artur Szpilka, Andrzej Wawrzyk. Głównym trofeum turnieju jest Złota Rękawica przyznawana najlepszemu zawodnikowi z kategorii juniorów. Przewidziano także nagrody specjalne dla najlepszego technika, trenera i drużyny. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody rzeczowe i odznaczenia sportowe.

Zawody odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: kadet, junior i senior. W tym roku pojawią się goście z Francji, Szwajcarii, Włoch, Norwegii, Niemiec, Irlandii Płn… oraz Ukrainy. Organizatorzy imprezy poza dbałością o poziom sportowy zadbali o dodatkowe atrakcje. Prawdopodobnie kilkanaście walk finałowych odbędzie się sobotniego wieczoru w oprawie nie mniej widowiskowej niż gale boksu zawodowego. Celem turnieju jest popularyzacja boksu w społeczeństwie, a szczególnie wśród młodzieży. Kolejny raz zawody organizowane są pod hasłem „Boks kontra pijaństwo i narkomania”.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 30 listopada (zobacz regulamin turnieju).

Źródło: Małopolski Związek Bokserski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.