Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Nauka i innowacyjna gospodarka Wydarzenia

Nowe kierunki i wyzwania branży IT – #IT fest!

ITFEST_LOGOW dniach 24-25 maja 2013 roku w Krakowie odbędzie się „#IT fest”. Jest to dwudniowy festiwal prezentujący kierunki oraz możliwości rozwoju kariery zawodowej w IT (informatyka). W ramach projektu odbędą się targi pracy dla informatyków, prelekcje ekspertów z branży IT oraz warsztaty i szkolenia informatyczne. Malopolska24 objęła to wydarzenie patronatem medialnym.

zdjecie auliPomimo licznego grona specjalistów szukających pracy, wielu przedsiębiorców boryka się ze znalezieniem specjalistów ds. Informatyki. #IT fest może być odpowiedzią – mostem pomiędzy ludźmi szukającymi pracy oraz nowych wyzwań, a firmami potrzebującymi specjalistów z branży IT. Organizatorzy (Małopolskie Studenckie Forum Business Centre Club oraz #ebf interactive group) planują prelekcje mówiące o tym jak obecnie wygląda rekrutacja na specjalistyczne stanowiska, ale również warsztaty dotyczące m.in. poszczególnych etapów rekrutacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem dobrych praktyk, dzięki którym uda się przejść cały proces i otrzymać propozycję wymarzonej pracy.

Zakres merytoryczny tegorocznej edycji #IT fest będzie obejmował cztery tematy przewodnie:
• Responsive Web Design/Mobile – uczestnicy dowiedzą się jak przygotować aplikację internetową, która podbije serca użytkowników smartphonów i tabletów,
• Optymalizacja – czy wiesz już wszystko o refaktoryzacji? Czyli jak sprawić, by systemy informatyczne działały lepiej, szybciej i wydajniej.
• Big data & Business Intelligence – jednym słowem: dlaczego warto wiedzieć więcej i od razu. Uczestnicy będą mogli zobaczyć jak wygląda przetwarzanie zbiorów danych do celów biznesowych i marketingowych.
• HR w IT – nowe metody szukania pracy, wskazówki jak znaleźć wymarzoną pracę, rynek pracy IT oczami rekrutera.

#IT fest
24-25 maja 2013
Hotel Qubus ul. Nadwiślańska 6, Kraków.
Udział w festiwalu jest w pełni darmowy. Wymagana rejestracja na stronie Festiwalu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.