Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Łupki wierzowskie po powodzi w 2007 roku. Foto: Jan Zieliński.
Beskid Mały Kultura Wydarzenia

Otwarcie wystawy „3 razy Wieprzówka”

Łupki wierzowskie po powodzi w 2007 roku. Foto: Jan Zieliński.
Łupki wierzowskie po powodzi w 2007 roku. Foto: Jan Zieliński.
22 czerwca 2012 roku w Andrychowie zostanie otwarta wystawa poświęcona rzece Wieprzówce. Wystawa odbędzie się w ramach realizacji projektu „3 razy Wieprzówka, czyli studium przypadku lokalnej rzeki w ujęciu historycznym, przyrodniczym i ujęciu relacji człowiek-rzeka” nad którym przyjeliśmy patronat medialny.

Udostępnij

Podczas otwarcia zostanie wystawy zostanie zaprezentowany model rzeki z bogatą ilustracją fotograficzną, eksponatową i audiowizualną. Wystąpi również zespół dziecięcy „Dino” z przedstawieniem o tematyce ekologicznej.


[swfobj src=”http://www.malopolska24.pl/wp-content/uploads/2012/06/tarasy-s.swf” align=”center” allowfullscreen=”true”]Panorama tarasów na rzece Wieprzówce autorstwa Marcina Synowca.[/swfobj]
Panorama rzeki Wieprzówki, tarasy skalne w korycie rzeki.
Autor: Marcin Synowiec (najedź kursorem aby przewinąć).

Celem projektu „3 x Wieprzówka” jest aktywna edukacja ekologiczna prowadząca do zmiany wizerunku lokalnej rzeki Wieprzówki. Autorzy projektu przybliżają historyczne sposoby wykorzystania rzeki oraz jej wpływ na rozwój Andrychowa i okolic na przestrzeni wieków. Na jej przykładzie ukazują wartości przyrodnicze (bioróżnorodność) cieków wodnych Beskidu Małego.
Projekt ma wszelkie szanse stać się projektem modelowym, takim, który wskaże najlepszy sposób na rozpoznawanie wartości lokalnych zasobów wodnych oraz ich ochronę.

Projekt realizowany przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Środowiska „Montanum”. Dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Oficjalne otwarcie wystawy 22 czerwca o godz. 18.00 w Zamku Bobrowskich, w Izbie Regionalnej Ziemi Andrychowskiej, ulica Krakowska 69.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.