Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Kijów Majdan przed i po zamieszkach
Wydarzenia

Z pomocą dla Ukrainy

Kijów Majdan przed i po zamieszkach
Plac Niepodległości w Kijowie (Majdan) przed zamieszkami i w ich trakcie. Foto: Olga Yakimovich.
W związku z ostatnimi, krwawymi wydarzeniami i ciągle niestabilną sytuacją na Ukrainie polskie organizacje pozarządowe ogłaszają zbiórki pieniężne, które mają być przeznaczone na zakup żywności, leków i innych środków medycznych oraz na wsparcie osób represjonowanych.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę publiczną. Wpłaty można kierować na konto 07 1160 2202 0000 0002 5583 9342 z dopiskiem „Ukraina”. Na Ukrainie działa Ukraiński Czerwony Krzyż, dlatego polski oddział nie planuje na razie wysyłać tam swoich zespołów ratowniczych.

Caritas Polska udostępnił konto na które można wpłacać środki 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”. Jednocześnie uruchomiono specjalny, charytatywny SMS („POMAGAM” na numer 72052, koszt 2,46 zł z VAT). „Dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli akcję pomocy. Życzliwość i hojność naszych obywateli pokazuje, że solidarność nie jest pustym słowem” – powiedział ksiądz Marcin Brzeziński, wicedyrektor Caritas Polska.

Polski oddział Amnesty International zaprasza dziś (do godz. 19:00, PAŃSTWOMIASTO w Warszawie, ul. Andersa 29) na Maraton Pisania Listów w obronie pokojowych demonstrantów na Ukrainie. Organizatorzy zachęcają do protestu przeciwko przemocy milicji i łamaniu podstawowych praw człowieka na Ukrainie. Zachęcją do napisania listu, który ma być sprzeciwem wobec arogancji ukraińskich władz, i podpisania petycji do Prezydenta Janukowycza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.