Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

maspex wadowice
Nauka i innowacyjna gospodarka

Maspex Wadowice kupuje znane marki m.in. Łowicz, Krakus, Kotlin, Fruktus i Tarczyn

maspex wadowiceW dniu 18 grudnia b.r. Grupa Maspex Wadowice podpisała wstępną umowę z IK Investment Partners na zakup wybranych aktywów firmy Agros Nova – dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz między innymi takich marek, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt.

Warunkiem wejścia w życie tej umowy jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Będzie to 17 akwizycja Grupy Maspex Wadowice w tym 8 na rynku polskim i największa w jej historii. W efekcie przejęcia powstanie Grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł.

Przejęcie pozwoli jej rozszerzyć markową ofertę Grupy Maspex Wadowice i zaistnieć w nowych kategoriach. Do obecnych marek należących do Maspeksu, które są zdecydowanymi liderami w swoich kategoriach, takich jak m.in. Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz dołączą następne wielkie marki m.in. Łowicz, Krakus i Kotlin. Będzie to największe przejęcie w historii Grupy Maspex Wadowice i jedno z największych zrealizowanych do tej pory w Polsce. Na bazie firmy Agros Nova, Grupa Maspex Wadowice planuje zbudować kolejny, mocny obszar działalności w oparciu o pracowników firmy Agros Nova ze wszystkich lokalizacji – Łowicza, Wąsosza i Warszawy oraz pracowników Struktury Handlowej. Spółka planuje kontynuację i rozwój produkcji w Łowiczu i Wąsoszu. Również główne biuro firmy Agros Nova niezmiennie będzie działać w Warszawie.

Maspex - przejęcia i akwizycje

To już 17 akwizycja Grupy Maspex Wadowice w tym 8 na rynku polskim. Największe, które do tej pory zrealizowane były w Polsce to zakup firmy Tymbark (1999 rok) oraz spółki Lubella (2003 rok). Dzięki wysokim nakładom Grupy Maspex Wadowice na inwestycje produkcyjne i najnowocześniejsze technologie, dystrybucję i promocję – Tymbark i Lubella stały się liderami i najcenniejszymi markami w swoich kategoriach. Tylko w obszarze produkcji, od momentu wejścia w skład Grupy Maspex Wadowice, inwestycje produkcyjne w Lublinie i Tymbarku wyniosły ponad 180 milionów zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.