Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Tort na Balu Sympatyków Języka Rosyjskiego
Wydarzenia

Wieczór Rosyjski

Tort na Balu Sympatyków Języka Rosyjskiego
Tak wyglądał tort, który został zaprezentowany na Balu Sympatyków Języka Rosyjskiego 2013.
Z czym kojarzy Wam się Rosja? Czy można spojrzeć na rosyjską kulturę bez stereotypów i uprzedzeń? Do oddzielenia uwarunkowań politycznych od zwykłych Rosjan i rosyjskiej kultury zachęca Dawid Łasut – przedsiębiorca i promotor kultury rosyjskiej. 3 grudnia 2013 roku organizuje on „Wieczór Rosyjski” w Krakowie.

„Celem jest (…) jak zawsze w wypadku moich wydarzeń, apolityczne promowanie kultury rosyjskiej, a także motywacja do działania i zarażanie pozytywną energią. Aktywna walka z zero-jedynkowym modelem postrzegania świata oraz normalizacja stosunków z naszym wschodnim sąsiadem” – mówi Dawid Łasut.

Bożena Adamek.
Bożena Adamek.
W trakcie wieczoru rosyjskiego na scenie pojawi się zespół „Samokhin Band” oraz rosyjska śpiewaczka Faina Nikolas (zwyciężczyni konkursu „Romans XXI wieku” organizowanego przez telewizję rosyjską), krakowska aktorka Bożena Adamek oraz wykonawca muzyki rosyjskich bardów – Jurij Beychuk. Planowana jest również prezentacja slajdów i relacja z podróży na motocyklach przez Rosję prowadzona przez niepełnosprawnych uczestników projektu „Władywostok bez barier”. Również o swoich wschodnich wojażach przypomną uczestnicy wyprawy do „Do serca Azji” oraz wyjazdów do Moskwy i Kijowa.

Kulminacją wieczoru ma być prezentacja i degustacja 30-kilogramowego tortu w formie znanego rosyjskiego zabytku ufundowanego przez cukiernię Michalscy. Planowana jest również licytacja przedmiotów kojarzących się z Rosją wykonanych przez dzieci wspierające Stowarzyszenie „Piękne Anioły” oraz oryginalnej rosyjskiej ikony autorstwa malarki Natalji Sawkiny. Ponadto Dawid Łasut przyzna specjalne wyróżnienia dla dziennikarzy wspierających inicjatywę aktywnej walki ze stereotypami oraz apolityczne promowanie języka rosyjskiego.

Tort na Balu Sympatyków Języka Rosyjsiego
Tort zaprezentowany w trakcie Balu Sympatyków Języka Rosyjskiego (2013)
Formuła wieczoru pozwoli na połączenie elementów kulturowych, podróżniczych oraz dobroczynności z prawdziwą „frajdą dla podniebienia”. Wszystko to za sprawą bezpłatnego cateringu, jaki zaoferowały krakowskie restauracje (Krakowskie Metro, Krakowskie Przedmieście, Mała Italia, cukiernia Kameccy, Trattoria Da Marco, Ciasteczka Adamka).

Partnerami i sponsorami projektu są Femmalium MED SPA, Media Billboards, salony meblowe Viontti, Consus Carbon Engineering, Kancelaria Chabasiewicz&Kowalska, Foto Studio Mami, B.P Czajka Travel, firmy LUXOFT, Importzusa.pl, pensjonat Pensionm oraz Bartosz Berliński (pośrednik w polsko-rosyjskich kontaktach biznesowych).

„Wieczór Rosyjski”
3 grudnia 2013, godz. 18.00
Hotel Europejski w Krakowie
Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczność rezerwacji.
Rezerwacja i aktualności dotyczące przedsięwzięcia na profilu facebook’owym CJR Efektywny Rosyjski.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.