Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Tarnów
Nauka i innowacyjna gospodarka Wydarzenia

Forum Inwestycyjne w Tarnowie

TarnówW dniach 2-3 września 2013 roku, w Tarnowie odbędzie się Forum Inwestycyjne. Jest to organizowana już po raz szósty konferencja, będąca wydarzeniem towarzyszącym Forum Ekonomicznemu w Krynicy-Zdroju.

„Inwestycje w kluczowe sektory- państwowe, prywatne, samorządowe?” i „Sektor chemiczny – konsolidacja drogą do rozwoju czy stagnacji?” to jedne z najciekawszych tematów VI Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Tegoroczna konferencja zapowiada się szczególnie interesująco, ze względu na udział przedstawicieli rządu, wielkiego przemysłu, banków i ekonomistów.
Forum otworzy wykład Ministra Skarbu Państwa Wojciecha Karpińskiego, którego rozwinięciem będzie sesja plenarna „Inwestycje w kluczowe sektory: państwowe, prywatne, samorządowe – w poszukiwaniu recepty na kryzys”. Debatę poprowadzi Krzysztof Rybiński, Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, a udział w niej zapowiedzieli m.in. Mariusz Grendowicz, Prezes Zarządu Polskich Inwestycji Rozwojowych; Gerd Harms Były Sekretarz Stanu, doradca polityczny i gospodarczy Rządu Brandenburgii; Marcin Moskalewicz, Prezes Zarządu, PERN Przyjaźń S.A. Uczestnicy debaty będą szukać odpowiedzi na pytania, w jaki sposób i które instytucje powinny wspierać inwestycje w strategiczne sektory gospodarki oraz czy model Partnerstwa Publiczno Prywatnego, rekomendowany przez Unię Europejską, może być kołem zamachowym gospodarek państw środkowoeuropejskich.
Równie interesująco zapowiada się debata na temat przyszłości sektor chemicznego, który w ostatnich latach w Polsce przeszedł konsolidację. Rynkowi eksperci, choć pozytywnie ocenili ten proces dający większe możliwości inwestycyjne i stabilność finansową, to zagrożeń upatrują w cenach surowców (szczególnie gazu) i restrykcyjnej polityce klimatycznej UE. W debacie wezmą udział m.in. Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu, AZOTY TARNÓW i Dirk Elvermann, Prezes BASF Polska.

Forum Inwestycyjne to jednak nie tylko debaty. Podczas dwudniowego spotkania, prezentowane są raporty dotyczące sytuacji w poszczególnych sektorach gospodarki, a także prezentowane oferty inwestycyjne. W Forum weźmie udział około 300 gości: inwestorów z Polski i z Europy Środkowo-Wschodniej.

Głównym Partnerem Forum Inwestycyjnego jest Województwo Małopolskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.