Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Spektakle konkursowe Kotla Teatralnego.
Wydarzenia

Wiosna w Teatrze w Andrychowie – znamy zwycięzców

Wiosna w Teatrze 2013 w Andrychowie. Foto: Łukasz Gieruszczak.
Wiosna w Teatrze 2013 w Andrychowie. Foto: Łukasz Gieruszczak.
Wiosna w Teatrze już za nami. Przez siedem dni festiwalu, na scenie Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie amatorskie teatry występujące w ramach „Odeonu”, „Kotła Teatralnego” i „Chcecie bajki, oto bajka” udowadniały, że kultura wysoka wciąż ma się dobrze.

Festiwal Wiosna w Teatrze jest wydarzeniem wyjątkowym w skali regionu. W Andrychowie – w niewielkim mieście w Małopolsce Zachodniej powstała przestrzeń spotkania międzypokoleniowego, w której zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mogli wspólnie tworzyć sztukę. Wydarzenie to zaangażowało znanych aktorów, cenionych reżyserów i artystów o dużym dorobku teatralnym, którzy dzieląc się swoim czasem, wiedzą i umiejętnościami pomogli tworzyć miejsce dla prawdziwych amatorów teatru. „Świetny krok poczynili organizatorzy, że do konkursów zdecydowali się zaprosić wyłącznie polskie zespoły. Ostatnia moda na zapraszanie zespołów zza granicy, wypiera z świadomości polskiego widza istnienie i działania polskich, młodych grup teatralnych” – mówił Darek Skibiński, aktor, pedagog oraz reżyser.

Wyniki Festiwalu Wiosna w Teatrze 2013

Jury XX Ogólnopolskiego Otwartego Festiwalu Teatrów Amatorskich „Odeon” w ramach Ogólnopolskich Otwartych Spotkań Teatralnych Wiosna w Teatrze Andrychów 2013 w składzie: Jan Peszek – przewodniczący, Dariusz Miłkowski oraz Dariusz Skibiński postanowiło jednomyślnie przyznać następujące nagrody:
– Grand Prix dla Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli za spektakl „Przetańczyć zmierzch”.
– Nagrodę I dla Teatru „Na Marginesie” z Andrychowa za spektakl „Monodram na trzy głosy”.
– Nagrodę II dla Teatru „Próg” z Wadowic za spektakl „90-120-90”.
– Nagrodę III dla Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy za spektakl „Libertyn”.
– Wyróżnienie dla grupy teatralnej Alpi z Białegostoku za spektakl „Operacja na zamkniętym sercu”.
– Wyróżnienie dla Teatru Tetraedr z Raciborza za spektakl „What a bloody story”.

Jury III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Dzieci i Młodzieży „Kocioł Teatralny” w składzie: Robert Gonera, Dariusz Skibiński przyznało Grand Prix grupie „Zatrzymać obrotówkę” z Krakowa. Nagroda publiczności powędrowała do Teatru Tara Bum z Rybnika.

Jury I Gminnego Festiwalu Teatrzyków Dziecięcych Chcecie Bajki – Oto Bajka w składzie: Krystyna Hussak–Przybyło, Leszek Pielorz oraz Bartosz Nowakowski wybrało zwycięzce konkursu. Najlepsze okazały się „Wesołe Duszki” z Przedszkola nr 5 w Andrychowie ze spektaklem „Królewna Śnieżka” pod kierownictwem Grażyny Wądrzyk i Magdaleny Bogdan.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrchowie. Patronat artystyczny zapewniła Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi. Współpraca artystyczna: Państwowa Szkoła Muzyczna II i III stopnia w Wadowicach. Patronem medialnym wydarzenia był portal malopolska24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.