Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

grafen nowy materiał do produkcji kabli elektrycznych
Nauka i innowacyjna gospodarka Wydarzenia

Innowacje z AGH trafią na rynek

grafen nowy materiał do produkcji kabli elektrycznych
Foto: Stefan Krause, Licence Art Libre

21 października 2015 roku fundusz inwestycyjny INNOventure i spółka Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH podpisały umowę o współpracy. Celem porozumienia jest inwestowanie – na wczesnym etapie rozwoju – w innowacyjne przedsięwzięcia, w tym w projekty badawczo-rozwojowe oraz spółki spin-off posiadające unikalne technologie, bazujące na własności intelektualnej powstającej na AGH.

Wspólne przedsięwzięcie funduszu i spółki celowej uczelni to duża szansa dla naukowców na wprowadzenie ich projektów na rynek. W ramach współpracy INNOAGH dokonywać będzie identyfikacji, selekcji i wstępnej analizy prowadzonych lub zakończonych prac naukowo-badawczych, które mają realne szanse na odniesienie sukcesu rynkowego. Przedstawiciele INNOventure przeprowadzą z kolei analizę biznesową wytypowanych przez INNOAGH projektów i, w przypadku pozytywnej weryfikacji pomysłu, opracują strategię jego rozwoju i wskażą źródła finansowania. Kolejnym krokiem będzie wspólne powołanie spółki spin-off, która rozwinie projekt i wprowadzi go na rynek.

Akademia Górniczo-Hutnicza w już pewnie doświadczenia w zakresie wprowadzania innowacji na rynek. Poprzez swoją spółkę celową wprowadzono na rynek trzynaście innowacyjnych spółek spin-off, których produkty i usługi bazują na
własności intelektualnej AGH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.