Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Foto: Krakowska Manufaktura Czekolady.
Wydarzenia

Światowy Dzień Czekolady w Krakowie

Foto: Krakowska Manufaktura Czekolady.
Foto: Krakowska Manufaktura Czekolady.
Podobno z chemicznego punktu widzenia czekolada to najbardziej perfekcyjny pokarm na świecie. Nie dziwi zatem, że raz w roku, 12 kwietnia obchodzony jest światowy Dzień Czekolady. Jak uczcić to wyjątkowe święto? Najlepiej w miejscu, gdzie ona powstaje – np. w Krakowskiej Manufakturze Czekolady, która na ten dzień przygotowała specjalne atrakcje.

Lubimy ją praktycznie wszyscy. Jednak niewiele osób wie, że przybyła do nas z Ameryki Południowej. Jej smak doceniali już bogaci Aztekowie, którzy spożywali ją zwykle pod koniec posiłku. Co ciekawe w języku azteckim słowo czekolada, oznacza „gorzką wodę”. Dziś tabliczki czekolady nie tylko kojarzą się ze słodyczą, ale również są dostępne praktycznie dla każdego. Powstają z miazgi i tłuszczu kakaowego oraz zawierają niewielkie ilości substancji psychoaktywnych takich jak kofeina, teobromina (substancja zaliczana do grona substancji uzależniających), oraz anandamid (neuroprzekaźnik wydzielający się w czasie snu i relaksu). Oczywiście ilość tych substancji w tabliczce czekolady jest bardzo niewielka.

Foto: Krakowska Manufaktura Czekolady.
Foto: Krakowska Manufaktura Czekolady.
Krakowska Manufaktura Czekolady z okazji tego „czekoladowego” dnia przygotowała liczne atrakcje. Wśród nich znajdziecie m.in. czekolada za połowę ceny, czekoladowy poczęstunek oraz malowanie czekoladą. Tego dnia, każdy będzie miał okazję spróbować prawdziwej, aromatycznej czekolady, której ręczną produkcję można tutaj podziwiać na żywo. „Światowy Dzień Czekolady to doskonała okazja do tego, by odwiedzić jedyną w Małopolsce manufakturę czekolady i zobaczyć jak powstają czekoladowe wyroby. Zapraszamy wszystkich na Szewską 7, gdzie będziemy świętować przez cały dzień” – mówi Karolina Starzak, dyrektor artystyczny Krakowskiej Manufaktury Czekolady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.