Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Nauka i innowacyjna gospodarka

Znajdź kompana do uprawiania sportu

nordic walkingMasz ochotę pokopać piłkę, a brakuje Ci towarzystwa? Chcesz pobiegać, ale samemu trudno zmobilizować się do wyjścia z domu? Studenci AGH opracowali aplikację „Dropsport”, która umożliwia znalezienie parterów do wspólnego uprawiania sportu.

Uruchomiona w styczniu aplikacja „Dropsport”, pomoże znaleźć towarzystwo do wspólnej gry w piłkę, biegania czy innej aktywności sportowej. Opracowali ją Marta Ryłko i Kamil Figiela – studenci Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Użytkownicy serwisu mogą wybierać spośród dostępnych dyscyplin, wśród których znalazły się m.in. bieganie, fitness, narciarstwo, siatkówka czy wspinaczka. Jednocześnie mogą sprecyzować datę, miejsce, a nawet porę dnia treningu. Usługa skierowana jest przede wszystkim do lokalnych grup np. biegaczy, ale także osób, które aranżują wspólne wyjścia firmowe na mecze koszykówki czy piłki nożnej. Dzięki skorzystaniu z aplikacji mogą oni łatwiej i szybciej zebrać kilkunastoosobową drużynę.„Na stronie można dodawać własne aktywności, zapraszając jednocześnie do wspólnego spędzenia czasu. Portal zintegrowany jest z Facebookiem, dzięki czemu osoby które mają się spotkać mogą wcześniej poznać się poprzez portal społecznościowy” – informuje rzecznik AGH Bartosz Dembiński.

Twórcy portalu w pierwszej kolejności skoncentrowali się na Krakowie i utworzeniu grupy aktywnych użytkowników w tym mieście. „Nic nie stoi jednak na przeszkodzie utworzenia lokalizacji w dowolnym miejscu na świecie. Zasięg serwisu obejmuje dowolny obszar czy miasto” – wyjaśnia Marta Ryłko.

Szczegółowe informacje o pomyśle studentów AGH można znaleźć pod adresem: www.dropsport.com


Artykuł pochodzi z serwisu Nauka w Polsce.
Zdjęcia: Wikipedia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.