Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Summer Music Festival - scena na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce fot.P. Chwalba
Wydarzenia

Letni festiwal muzyczny na Zamku Żupnym w Wieliczce

Summer Music Festival - scena na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce fot.P. Chwalba
Summer Music Festival - scena na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce. Foto: P. Chwalba

30 czerwca 2012 roku rozpocznie się VI Summer Music Fesival – Wieliczka 2012. Zainauguruje go spektakl Evy Pataki „Edith & Marlene”, który odbędzie się na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce 30 czerwca o godz. 19.00.

Udostępnij

„Edith & Marlene” – czyli epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd – to muzyczne biografie Edith Piaf i Marleny Dietrich. Będzie to muzyczny spektakl z iskrzącymi dialogami i ciekawymi scenami, które są pomostem między piosenkami z repertuaru obu wielkich artystek. Obie łączyła przyjaźń, miłość do sceny i uwielbienie fanów. W rolach głównych wystąpią: Monika Węgiel i Beata Olga Kwiatkowska.

W programie VI Summer Music Fesival – Wieliczka 2012, którzy będzie trwał od 30 czerwca do 7 lipca, zaplanowano osiem koncertów, które tradycyjnie odbędą się w najciekawszych miejscach górniczego miasta. Solistami będą znakomici artyści z kraju i zagranicy. W muzealnych ekspozycjach odbędą dwa wydarzenia muzyczne. 30 czerwca spektakl Evy Pataki „Edith & Marlene” na dziedzińcu Zamku Żupnego. Natomiast 4 lipca z recitalem „Muzyczne Diamenty” wystąpi Alexander Martinez z Filipin i sopranistka Agnieszka Koziarowska. Koncert odbędzie się w komorze A. Długosza w Muzeum w kopalni.

Organizatorem VI Summer Music Festival – Wieliczka 2012 jest Polskie Towarzystwo Straussowskie, a Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest jednym ze współorganizatorów. Bilety do nabycia w Krakowie (INFO Kraków ul. Św. Jana i Filmotechnika) i w Wieliczce (Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna – Dział Imprez). Szczegółowy program Festiwalu: www.muzeum.wieliczka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.