Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Anita Lipnicka & John Porter. Piostur Gorol Song.
Wydarzenia

Piostur Gorol Song czas zacząć!

35. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Potyckiej Piostur Gorol SongW dniach od 22 do 24 listopada 2013 roku w Andrychowie odbędzie się 35. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Piostur Gorol Song. W trakcie trzech dni trwania festiwalu na scenie Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie wystąpi ponad trzydziestu wykonawców z całej Polski oraz gościnnie – gwiazdy tegorocznej edycji wydarzenia, m.in. Anita Lipnicka & John Porter, Mela Koteluk i Zespół LemON.
Portal malopolska24 przyjął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Piostur Gorol Song to jeden z najciekawszych przeglądów tego typu w Polsce. Już od 35 lat pozwala młodym artystom spróbować swoich sił i zaprezentować swoje talenty przed profesjonalnym jury. Andrychowski Festiwal przyciąga zainteresowanie również ze względu na koncerty gwiazd. Do tej pory na andrychowskich deskach, gościnnie wystąpili m.in. Marek Grechuta, Urszula Dudziak, Grzegorz Turnau, Stanisław Sojka, Andrzej Sikorowski, Justyna Steczkowska, Maria Peszek, Anna Maria Jopek, Czesław Mozil, Renata Przemyk, Halina Mlynkova, Anna Dąbrowska, Maciej Maleńczuk, Kuba Sienkiewicz, Kasia Kowalska oraz zespoły Raz Dwa Trzy, VOO VOO.

W tym roku jako goście specjalni Festiwalu wystąpią: Anita Lipnicka & John Porter (wokalistka, poetka, autorka tekstów, odniosła sukces jako wokalistka zespołu Varius Manx. Obecnie z powodzeniem wydaje solowe płyty), Mela Koteluk (karierę zaczynała jako wokalistka w chórkach zespołu „Scorpions” i u Gaby Kulki, w 2012 wydała swoją pierwszą płytę „Spadochron”. Jest laureatką nagród FRYDERYK 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku i Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012), zespół LemON (zwycięzcy trzeciej edycji „Must Be The Music”. Ich debiutancka płyta w ciągu kilku tygodni osiągnęła status złotej płyty i została nominowana do do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku), Dagmara Czechura (śpiewu uczyła się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Jest obdarzona głosem o ciepłej barwie i dużym zasięgu skali. Świetnie odnajduje się w piosence autorskiej i poezji śpiewanej. W ubiegłym roku zdobyła I nagrodę Piosturu), Daniel Gałązka (dwukrotny laureat I nagrody andrychowskiego PIOSTURU (1996 i 2002). Kontynuacją jego solowej działalności jest utworzona w 2002 roku grupa DGZZ. Zespół wydał płytę „Dotykam dachów” (2009)), Paulina Bisztyga (wokalistka, kompozytorka i poetka. Magister historii sztuki UJ. Wydała tomiki poezji „Nie nazywaj mnie mrokiem” i „Nie zdążysz się przestraszyć mój przyjacielu”. W 1998 i 1999 roku zdobyła nagrody na Festiwalu FAMA w Świnoujściu i na 35. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1999) za utwór „Nie ma co się bać”), Agnieszka Barańska (autorka programów radiowych i telewizyjnych o muzyce. Z małopolskimi artystami tworzącymi muzykę niepokorną spotyka się w programie „Megafon” nadawanym na falach Radia Kraków).

Piostur Gorol Song 2013 jest jest imprezą kwalifikującą do udziału w 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Szczegóły dotyczące programu Festiwalu na oficjalnej stronie wydarzenia.

35. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Piostur Gorol Song
22-24 listopada 2013 roku
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.