Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Nauka i innowacyjna gospodarka Wydarzenia

Patent na dobry początek

patentRoli jaką pełni ochrona własności intelektualnej dla każdego, zwłaszcza innowacyjnego przedsiębiorstwa nie sposób przecenić. Firmy opracowując nowe rozwiązania, wynalazki, projekty czy też stosując znaki towarowe wprowadzają je na rynek z myślą o zysku, zbudowaniu swojej marki czy też umocnieniu pozycji. Jednak nawet najbardziej rewolucyjny produkt, jeśli odpowiednio wcześnie nie zapewni się mu ochrony prawnej, może być źródłem strat i wielu prawnych komplikacji. Nasze pomysły, unikalne rozwiązania techniczne, opracowane przez nas technologie i stosowane znaki towarowe mogą stać się źródłem zysku, a nawet własnością chronioną prawnie innego przedsiębiorstwa. Aby tego uniknąć niezbędne jest uzyskanie na nie ochrony prawnej. Dzięki niej nie tylko zabezpieczymy poniesione nakłady i zapewnimy sobie swobodne i bezpieczne korzystanie z naszych pomysłów, ale także będziemy mieć możliwość uzyskania dodatkowych zysków związanych z udzielaniem licencji czy też sprzedażą praw i patentów.

7 listopada br. na zaproszenie Województwa Małopolskiego do Krakowa powrócą eksperci Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas organizowanego przez Urząd Marszałkowski seminarium „Patent na dobry początek” opowiedzą o zagadnieniach związanych z ochroną własności intelektualnej. Na wydarzenie organizatorzy szczególnie serdecznie zapraszają małopolskich przedsiębiorców, a także wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Seminarium będzie doskonałą okazją, aby bliżej zapoznać się z szeroką problematyką własności przemysłowej. Eksperci Urzędu Patentowego poradzą jak skutecznie chronić własność intelektualną w przedsiębiorstwie, z jakimi wiąże się to kosztami i jakie przynosi korzyści. Będzie można także dowiedzieć się jak sformułować skuteczną strategię ochrony. Ponadto seminarium będzie okazją do rozmowy o prawach autorskich, ochronie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Prelegenci przybliżą procedury uzyskiwania ochrony zarówno w kraju jak i zagranicą, nauczą jak zarządzać własnością intelektualną i jej komercjalizacją oraz jak korzystać z informacji patentowej. Seminarium będzie miało charakter otwartej dyskusji, dzięki czemu zostaną wyjaśnione aspekty, które wzbudzają największe wątpliwości uczestników.

Udział w seminarium jest bezpłatny.
Termin: 7 listopada 2013 roku, godz. 10.00
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56 (VII piętro – sala sesyjna)
Szczegółowy program wydarzenia oraz elektroniczny formularz rejestracji dostępny jest na stronie www.imalopolska.eu. Ilość miejsc ograniczona.

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.