Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Travenalia 2013 Kraków
Turystyka Wydarzenia

W dwa dni dookoła świata – Travenalia 2013

Travenalia 2013 Kraków
Travenalia 2012.
Przez dwa październikowe dni, sala plenarna Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagielońskiego zamieni się w prawdziwy wehikuł, który zabierze Was w podróż dookoła świata. W dniach 19-20 października 2013 roku zapraszamy do Krakowa na Travenalia 2013 – wydarzenie nad którym przyjeliśmy patronat medialny.

Festiwal podróżniczy Travenalia nawiązuje do tradycji podróżniczych spotkań organizowanych w Krakowie już od kilkudziesięciu lat. Były to wydarzenia otwarte zarówno dla tych, którzy podróżowali po świecie jak i dla tych, którzy mogli o tym tylko pomarzyć. Na takich spotkaniach bywali nie tylko podróżnicy, ale również dyplomaci z egzotycznych krajów. Opowiadali oni o kulturze i ludziach żyjących w obcych, trudno dostępnych (szczególnie, w okresie PRL-u) krajach. Zdarzało się, że serwowano egzotyczne potrawy a czas umilały występy grup tanecznych.

Travenalia 2013 Kraków
Travenalia 2012.
„W latach 70. XX wieku kiedy byłem jeszcze studentem zaczęły być popularne wyjazdy zagraniczne zarówno indywidualne jak i grupowe organizowane bez pośrednictwa biur podróży. Wkrótce nazwano je trampingowymi. W tamtych czasach podstawowym problemem dla organizatorów był bardzo trudny dostęp do praktycznych informacji o świecie. Funkcje taką spełniały pokazy przeźroczy ale były to przedsięwzięcia lokalne. Postanowiłem stworzyć imprezę o zasięgu ogólnopolskim, która integrowałaby środowisko podróżników. I tak w roku 1985 powstał OSOTT (Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów). Impreza kontynuowana jest do teraz a pomogła tysiącom marzycieli wyruszyć w świat. Na fali sukcesu OSOTT-u zacząłem namawiać podróżników w różnych miejscach kraju aby organizowali regionalne festiwale podróżnicze. W ten sposób powstały Travenalia w oparciu o Uniwersytet Jagielloński, którego jestem pracownikiem. Takie integrowanie środowiska podróżników i pomaganie innym poznawać świat sprawia ogromną przyjemność” – mówi Andrzej Urbanik, jeden z pomysłodawców i współorganizator Travenaliów 2013. Jest to impreza niekomercyjna, o charakterze otwartym (wstęp wolny). „Dzięki życzliwości Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego – pod jego honorowym patronatem odbywa się impreza – możemy się spotkać w jednym z najbardziej reprezentacyjnych i najpiękniejszych obiektów konferencyjnych Krakowa – w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego” – dodaje.

Jakie atrakcje zaplanowano w tym roku? Pokazy przeźroczy, filmów, prezentacje tematyczne, ekspozycje wydawnictw czy oferty turystyczne związane z podróżowaniem a przede wszystkim znakomici podróżnicy.

Organizatorami imprezy są Uniwersytet Jagielloński (Koło Geografów), Centrala Polskich Globtroterów Travelbit oraz Stowarzyszenie Trawers. Szczegółowy program wydarzenia na stronie: http://travenalia.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.