Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

17. Popołudnie ze Straussem, (Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka)
Wydarzenia Zamki, dwory, pałace

Johann Strauss i Giuseppe Verdi w wielickim zamku

17. Popołudnie ze Straussem, (Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka)W 200 rocznicę urodzin wielkiego, włoskiego kompozytora operowego Giuseppe Verdiego jego utwory, obok kompozycji Straussów, wypełnią program lipcowego koncertu z cyklu „Popołudnie ze Straussem”. Odbędzie się on 28 lipca 2013 roku w Zamku Żupnym w Wieliczce, w tym roku wpisanym na Listę UNESCO.

W programie koncertu znajdą się m.in. arie z opery Traviata: stretta Violetty „Sempre libera”, duety Violetty i Alfreda „Parigi o cara” i „Un di felice” oraz słynne „Libiamo”. Usłyszymy także arię księcia Mantui „La Donna e mobile” z opery Rigoletto. Tomasz Kuk zaśpiewa również arię Cavaradossiego „E lucevan le stelle” z III aktu opery Tosca Giacomo Pucciniego, młodszego o 45 lat, wybitnego kontynuatora twórczości operowej G. Verdiego. Oczywiście w programie nie zabraknie walców i polek Johanna Straussa oraz miniatur muzycznych, które cieszyły słuchaczy dziewiętnastowiecznego Wiednia i chętnie słuchane są dziś.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, wykonawcy: Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem artystycznym Jerzego Sobeńko i wybitni soliści scen operowych: Agnieszka Kuk i Tomasz Kuk.

Koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem”
28 lipca 2013 roku, godz. 16.00.
Zamek Żupny, ul. Zamkowa 8, Wieliczka
(W razie deszczu koncert odbędzie się w Sali Gotyckiej zamku).
Bilety można nabyć przed koncertem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.