Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Młodopolskie Kroje – konkurs

Który z młodych projektantów nie śni o kreacji swojego autorstwa na pokazie w blasku fleszy? Galeria Bronowice zaprasza zdolnych artystów do udziału w konkursie „Młodopolskie Kroje”. Do rywalizacji na igłę i nici stanąć może każdy, kto ma pasję i umiejętności, potrzebne do zaprojektowania i uszycia stroju inspirowanego epoką Młodej Polski.

Pierwszy etap konkursu trwa do 22 października 2013 r. i polega na przygotowaniu projektu stroju. Twórcy 50 najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do kolejnego etapu, jakim jest uszycie kreacji wg własnego pomysłu i przedstawienie go podczas osobistego spotkania z jury. Następnie jurorzy wyłonią 30 strojów, których autorzy będą mogli zaprezentować swoje dzieła w trakcie wielkiego pokazu na Uroczystej Gali Otwarcia Galerii Bronowice.

konkursMlodopolskieKroje

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony podczas pokazu i otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Twórcy kolejnych czterech najciekawszych strojów otrzymają po 1 000 zł. Przewidziano również nagrodę specjalną w wysokości 1 000 zł dla tej kreacji, która na przedstawicielach mediów zrobi największe wrażenie.

„Idealny projekt konkursowy to taki, który poprzez zastosowanie charakterystycznych linii, ornamentyki, barw i motywów nawiązuje do głównych nurtów Młodej Polski i Secesji– mówi Iwona Sitko, Dyrektor Galerii Bronowice. „Powinien być pomysłem autorskim, dającym jednoznaczne skojarzenie z tą jedną z piękniejszych i bardziej malowniczych epok – dodaje.

Konkurs Młodopolskie Kroje trwa od 1 sierpnia do 22 października 2013 roku. Dwa dni później jury ogłosi, które projekty zostały nominowane do kolejnego etapu. Organizatorem konkursu jest Galeria Bronowice, współorganizatorem (nadzór artystyczny) krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.

Szczegóły konkursu na stronie www.galeriabronowice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.