Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Kraina jak z bajki – Bajkolandia 2013

Bajkolandia 2013
Bajkolandia 2013. Foto: Nowiny Andrychowskie.
Jest takie miasto w Małopolsce, które z okazji Dnia Dziecka zamieniło się w krainę prosto z bajki. Mówimy oczywiście o Andrychowie, w którym odbyła się Bajkolandia 2013 (1-2 czerwca 2013 roku).

Wizytę w Bajkolandii, dzieci mogły rozpocząć w Krainie Tysiąca i Jednej Przygody – w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Od samego rana w andrychowskiej książnicy gromadziły się dzieci biorące udział w warsztatach plastycznych i literackich, w konkursach i grach. Nieco poźniej czekał na nie prawdziwy ogrom atrakcji: pokazy wozów strażackich i policyjnych w Krainie Magicznych Wehikułów, warsztaty pszczelarskie, malowanie twarzy, kącik szalonego fryzjera, warsztaty plastyczne i muzyczne w Króliczej Jamie (klubokawiarnia Baszta), bajkowy świat w Pałacu Białej królowej (Pałac Bobrowskich zwany też Zamkiem Andrychowskim), III Powiatowy Przegląd Taneczny „Pasje i Talent”. Nawet pogoda, nie mogła powstrzymać chętnych do aktywnego wypoczynku w Dzień Dziecka.

Po południu, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, przekazał klucze do miasta Bajkolandii trzem burmistrzom: Ani Wójcik, Oli Kołaczek i Anii Hajost. Zapewnił zebranych, że na czas Bajkolandii bierze urlop. Po krótkiej wizycie w Urzędzie Miejskim, wszyscy udali się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie wybrano króla i królową Bajkolandii – zostali nimi Maks i Julia.

Drugi dzień Bajkolandii powitał świętujących piękną pogodą. Po mieście kursowała Bajkowa Ciuchcia, która zatrzymując się w różnych punktach miasta zabierała dzieciaki z rodzicami i dowoziła ich do pełnego atrakcji Placu Mickiewicza.

Dwa pierwsze dni czerwca minęły w atmosfrze dobrej zabawy. Niestety, klucze do magicznej Krainy Bajkolandii zostały zwrócone, a jej bramy zostaną ponownie otwarte dopiero za rok. W tej sytuacji warto przypomnieć pierwszą uchwałę Małych Burmistrzów: „Szanowni Dorośli, Wedle prawa panującego w Bajkolandii, podjęliśmy stosowną uchwałę, której wykonanie zaleca się w trybie natychmiastowym. Pragniemy ściągnąć do Andrychowa więcej przedsiębiorców, by dzięki temu stworzyć nowe miejsca pracy. Chcemy mieć wielkie sklepy i hotele. Rozbudować sieć wyciągów narciarskich z trasami zjazdowymi. Pragniemy, aby rowerzyści korzystali z dużej ilości ścieżek rowerowych. Postulujemy budowę basenu krytego, sceny w kształcie muszli, stacji metra, centrum rozrywki oraz ZOO z żyrafą i słoniem. Chcemy, by nasze społeczeństwo rozumiało, co to jest ekologia: musimy zadbać o czystość w mieście, segregować śmieci w domach, zamontować baterie słoneczne. Troszczymy się o sprawy edukacji: nie chcemy zadań w weekendy, w szkołach na wioskach niech powstaną place zabaw. Żadne dziecko nie będzie głodne, a każdy na dobry początek dnia dostanie lizaka. Podpisali – zgodnie z życzeniami mieszkańców krainy Bajkolandii – burmistrzowie Ania, Ola i Ania”.

Więcej o wydarzeniu na stronie Bajkolandii. Zdjęcia: Nowiny Andrychowskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.