Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Otwarte Wrota Pogórza
Turystyka Wydarzenia Zabytki sakralne

Otwarte Wrota Pogórza

Otwarte Wrota PogórzaW malowniczym zakątku Małopolski, pomiędzy Krakowem a Rzeszowem, za górami, za lasami, z dala od wszystkiego i wszystkich… czai się przygoda dla całej rodziny. 10 i 11 sierpnia 2013 roku na Pogórzu Ciężkowickim odbędzie się cykl darmowych imprez i wydarzeń turystycznych (Otwarte Wrota Pogórza) organizowanych przez lokalne stowarzyszenia, jednostki samorządowe, przedsiębiorców i osoby prywatne.

10 sierpnia odbędą się „Żniwa w Paryi – dzień prac polowych” (Ołpiny, gmina Szerzyny), otwarte warsztaty rzeźbiarskie na Szlaku Rzemiosła (Faściszowa, gmima Zakliczyn), Godzina atrakcji w muzeum przyrodniczym w Ciężkowicach, zwiedzanie z przewodnikiem najstarszego w Małopolsce spichlerza w Ryglicach, zwiedzanie z przewodnikiem skansenu Sądecki Bartnik w Stróżach, zwiedzanie z przewodnikiem kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Rzepienniku Biskupim, oraz „Celowanie w niebo” w obserwatorium astronomicznym w Rzepienniku Biskupim, konferencja Space Station I.

11 sierpnia 2013 odbędą się „Żniwa w Paryi – dzień zajęć okołorolniczych” (wraz z wieczorną biesiadą z muzyką, ogniskiem i śpiewem).

Będąc w okolicy z pewnością warto odwiedzić obiekty Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej (m.in.: Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, Kościół pw. św. Marcina w Czermnej, Kościół pw. św. Bartłomieja w Jastrzębi, Kościół pw. św. Stanisława w Wilczyskach) oraz Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Więcej informacji na temat wydarzeń na stronie www.pogorze.info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.