Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Sportowcy z Małopolski zwyciężają w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski!

SnowboardAGHSportowcy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2012/2013.

Trwająca cały rok akademicki ogólnopolska rywalizacja toczy się w 41 dyscyplinach – od piłki nożnej, siatkówki, pływania i lekkoatletyki, aż po judo, narciarstwo czy wspinaczkę. W tegorocznej edycji mistrzostw wzięły udział łącznie 164 uczelnie z całego kraju. Za dobre wyniki w każdej z konkurencji przyznawane są odpowiednie wagi punktowe, których suma składa się na ostateczny wynik danej uczelni. Gala wręczenia nagród dla najlepszych sportowo szkół wyższych w Polsce odbędzie się w październiku b.r. w Warszawie.

Studenci AZS AGH zdobyli w końcowej klasyfikacji 2136,5 pkt., wyprzedzając drużyny Uniwersytetu Warszawskiego (2100 pkt.) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2097,5 pkt.). Sportowcy z AGH złote medale zdobyli m.in. w siatkówce (mężczyźni) czy wspinaczce sportowej (mężczyźni), srebrne m.in w kolarstwie górskim (kobiety) i snowboardzie (mężczyźni), a brązowe w narciarstwie alpejskim (mężczyźni) czy pływaniu (kobiety).

Zajęcie pierwszego miejsca w generalnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski jest jednym z największych sukcesów w historii Akademickiego Związku Sportowego AGH. Obecnie AZS AGH zrzesza ponad 830 sportowców, którzy trenują w 38 sekcjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.