Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Koncert Haliny Mlynkovej – relacja z Piosturu 2012

Fani Haliny Mlynkovej w Andrychowie i okolicy mieli prawdziwe święto! Na ostatnim koncercie Piosturu – 20. jubileuszowej edycji Piosturu w Andrychowie zaśpiewała popularna piosenkarka, którą wielu z nas pamięta jako wokalistkę zespołu „Brathanki”, z którym nagrała przed laty dwie płyty „Ano!” i „Patataj”. Płyty odniosły ogromny sukces i przyniosły zespołowi i jego niezwykłej wokalistce ogromny sukces.

Artystka nie stanęła w miejscu. Wręcz przeciwnie. Całą swoją wrażliwością nadal dzieli się z nami w kolejnych utworach fundując słuchaczom muzyczną podróż dookoła świata. No i mamy dylemat. Jak opisać koncert na którym zebrało się kilku świetnych muzyków i znana, piękna, subtelna wokalistka. Piękny głos, przemyślane teksty sławiące życie, radość i smutek jaki płynie z uczuć, którymi darzymy najważniejsze dla nas osoby, rozterki, gdy trafiamy na „nieodpowiedni obiekt” któremu je powierzamy. Mieszanka wspomnień i tekstów sprzed lat z nowym, świeżym powiewem podróży po świecie w którym żyjemy.

Każda z piosenek gorąco oklaskiwana, każda inna. Dopracowane i świetnie zagrane solowe partie fletu, idealne towarzystwo fortepianu i gitary! Jeszcze jedno! Koncerty Haliny Mlynkowej to w pewnym sensie… raj dla fotografa, który kocha portretować ludzi. Scena przeradza się w jeden wielki plan zdjęciowy, a Halina Mlynkova w supermodelkę, która wie, że scena ma nie tylko miejsce w którym stoi mikrofon i wokalistka. Do tego wszystkiego, z głośników płynie świetna, nastrojowa muzyka!

Polecamy płytę Etnoteka, ale przede wszystkim polecamy Wam koncerty na żywo z tą właśnie sceniczna czarodziejką. Teksty jednoznacznie dają poznać, że pisała je kobieta jak najbardziej świadoma swojej kobiecości i tego co chce przekazać słuchaczom. Wszystko podane lekko, z odrobiną ironii i dystansu, bez odrobiny zbędnego, scenicznego cukru. Naturalnie.

Uśmiech, tajemniczość, subtelność, delikatność, ulotność, zwiewność, kobiecość, sentyment, piękno, wrażliwość, rytm, taniec, głos, sexapil, wdzięk… Wiemy już teraz jak mogą wyglądać te słowa połączone w jedną całość – Halina Mlynkova!

Dość gadania! Sami zobaczcie i koniecznie idźcie na jej koncert!

[split_gallery show=’1-18′]

Na usta cisną się słowa… Pięknie do historii przeszedł nam tegoroczny, jubileuszowy Piostur! Lekko, zwiewnie, radośnie, z pięknym uśmiechem na ustach, prześlicznym bukietem kwiatów.

Na koniec – cała Piosturowa publiczność dostała od Haliny Mlynkovej słodkiego całusa!

… i wiele autografów oraz dedykacji.

Tekst i zdjęcia Jarosław Skupień. Koncert zorganizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Patron medialny malopolska24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.