Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Herb Tarnobrzega
Nauka i innowacyjna gospodarka

W Tarnobrzegu powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny

Herb Tarnobrzega
Herb Tarnobrzega
Ponad 24 mln zł kosztować będzie budowa Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (podkarpackie). Inwestycja współfinansowana jest z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Park będzie gotowy w połowie przyszłego roku.

Udostępnij

„Nie mam wątpliwości, że tak profesjonalny obiekt przyciągnie do miasta nowe firmy, a co za tym idzie powstaną nowe miejsca pracy. Wszystko to przełoży się na rozwój gospodarczy Tarnobrzega” – podkreśla prezydent miasta, Norbert Mastalerz.

Park powstanie na tarnobrzeskim osiedlu Zakrzów, na działce o powierzchni prawie 30 ha. Tworzyć go będą m.in.: nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni ponad 3 tys. metrów kw. i Inkubator Przemysłowo – Technologiczny, który będzie świadczył usługi innowacyjne, związane z transferem technologii. W ramach inwestycji zostanie także przygotowany teren, na którym możliwe będą inwestycje typu „greenfield” (od podstaw). Budowa parku powinna zakończyć się w czerwcu 2013 roku.

Koszt budowy parku wyniesie 24,1 mln zł; 90 proc. z tej sumy władze miasta pozyskały z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.Tekst pochodzi z serwisu PAP – Nauka w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.