Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Matma mnie kręci
Nauka i innowacyjna gospodarka

Matma mnie kręci

Matma mnie kręci
Trwa właśnie IV edycja konkursu „Matma mnie kręci”. Do 14 grudnia można głosować na najlepszy film promujący matematykę. Aby oddać głos na wybrany filmik wystarczy go obejrzeć kanale kalkulatory na YouTube i kliknąć ikonkę „FAJNE”.

Udostępnij

W połowie grudnia organizatorzy konkursu przeanalizują popularność filmów na YouTube, a także oceny jakie otrzymały one od internautów. Oczywiście skorzystają z pomocy pewnego wzoru matematycznego. W ten sposób do finału zostanie zakwalifikowanych 15 uczestników konkursu. Dodatkowo do finału będzie mogło zostać zgłoszonych maksymalnie 10 filmów z tzw. zgłoszeń specjalnych. Finalistów oceni jury, biorąc pod uwagę pomysłowość, oprawę graficzną, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz promocję matematyki. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody.

Matematyka jest królową nauk. Niestety nie jest zbyt lubianą władczynią, a co gorsza przez wielu niedocenianą, a nawet lekceważoną. Uznawana za najtrudniejszy przedmiot w szkole, traktowana jako zło konieczne na maturze czy studiach. Tymczasem współczesny świat nie istniałby bez matematyki, co więcej bez niej nie będzie mógł się rozwijać. Matematyka jest wykorzystywana nie tylko w ekonomii czy informatyce, ale także w biologii, medycynie czy socjologii. Postęp wymaga stosowania praw matematycznych. Dlatego matmę trzeba promować, choćby tak jak robią to organizatorzy konkursu „Matma mnie kręci”.

Organizatorem konkursu na film jest firma Zibi SA.

Grafika: www.kalkulatory.pl

<br />

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...