Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Miasteczko galicyjskie, Nowy Sącz, kamienniczki na rynku
Historia Turystyka Wydarzenia

Otwarcie miasteczka galicyjskiego już we wrześniu

Miasteczko galicyjskie, nowy sącz, ratusz
W Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zakończyły się prace budowlane przy rekonstrukcji repliki rynku galicyjskiego miasteczka z drugiej połowy XIX stulecia – poinformował we wtorek dyrektor muzeum Jerzy Ginalski.
Zapowiedział, że składający się z 26 obiektów zrekonstruowany rynek pierwsi turyści będą mogli obejrzeć w połowie września.

Udostępnij

„Odtworzono już wszystkie budynki, w których m.in. położono podłogi, zbudowano piece kaflowe. Aktualnie poszczególne obiekty wyposażamy w meble i sprzęty. Replika jest syntezą dawnych miasteczek, charakterystycznych dla południowo-wschodniej Polski” – przypomniał dyrektor.

Miasteczko galicyjskie, Nowy Sącz, kamienniczki na rynku

Turyści będą mogli zobaczyć miasteczko, gdzie będą działały m.in. sklep, karczma z kręgielnią, warsztaty produkcyjne. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jego wartość wynosi ponad 20 mln zł, dofinansowanie unijne stanowi prawie 12 mln zł.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku powstało w 1958 roku. Na obszarze 38 ha zgromadzono około 150 obiektów charakterystycznych dla budownictwa w południowo-wschodniej Polsce. Najstarszy zabytek – chałupa z Dąbrówki koło Sanoka – pochodzi z 1681 r.

Tekst pochodzi z serwisu PAP – Nauka w Polsce.
Zdjęcia: malopolska24.pl

2 KOMENTARZE

  1. Siema. Na starcie chciałabym szepnąć dobre słowo o tym blogu, naprawdę miło czyta się zamieszczane tu treści. Niewielka liczba ludzi obracających się w tych tematach pisze językiem, który potrafi zachęcić mnie do przeczytania i skomentowania artykułu. „Miasteczko galicyjskie otwarte juĹĽ we wrzeĹ›niu! | MaĹ‚opolska24” – ten napis już jest dodany do moich zakładek :). Z pewnością jeszcze tu wrócę. Akurat chcę założyć własnego bloga i zapisuję wszystkie wskazówki, które mogą pomóc mi to wszystko ogąrnąć. Czarna magia dla mnie to część techniczna i optymalizacja bloga, która ma się przyczynić do tego, żeby mój blog miał wielu odwiedzajacych.

    Pozdrawiam – Jadzia Dudek

    P.S. Czy opłaca się stawiać bloga na WordPress?

  2. Z perspektywy laika mogę Ci powiedzieć, że tak. WP jest naprawdę intuicyjny w obsłudze. Jestem wordpressowym samoukiem i chyba potrafię więcej w nim zrobić niż mój kochany inżynier informatyk :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.