Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

inauguracja skansen Karpacka Troja
Historia Turystyka Wydarzenia

Oficjalne otwarcie skansenu Karpacka Troja

inauguracja skansen Karpacka Troja
Widowisko inaugurujące działalność skansenu. Rysunek autorstwa Łukasza Szozdy, udostępniony na potrzeby artykułu autorstwa Wojciecha Pastuszki - zob. link na końcu artykułu.

Dziś o godzinie 22.00 w Trzcinicy odbędzie się widowisko plenerowe pt. „Karpacka Troja – Dwa Oblicza”, inaugurujące działalność Skansenu Karpacka Troja. Będzie to specjalna, 60-minutowa rekonstrukcja historii, począwszy od narodzin grodu w początkach epoki brązu (2100 p.n.e.), aż po jego upadek ok. 1030 r. n.e. Spektakl na żywo obejrzy jedynie 800 osób, ale wydarzenie będzie nagrywane przez ekipę filmową i ma zostać udostępnione szerokiej publiczności.

Widowisko oprócz działalności Skansenu zainauguruje jednocześnie 1. Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza – Trzcinica 2011, który trwać będzie w dniach 25-26 czerwca 2011 roku.

Wszystkim zainteresowanym Karpacką Troją polecamy artykuł Wojciecha Pastuszki.

 

3 KOMENTARZE

  1. czekamy na planowane powstanie grup rekonstrukcyjnych – wtedy widowiska odbywać się będą częściej.

  2. Oglądałem pierwszy materiał z otwarcia skansenu zrealizowany przez krosno24.pl. Muszę przyznać, że zarówno materiał jak i (żeńska część) grupy rekonstrukcyjne zrobiły na mnie duże wrażenie ;)

  3. Pewnie będę w tym roku z rodzina, to zdam relację foto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.