Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

chałupa małopolska Marco Cavara
Kultura

Polska inspiruje

chałupa małopolska Marco CavaraMarco Cavara, włoski artysta pochodzący z Bolonii od dwóch lat mieszka i pracuje w Polsce. Zainspirowany polską kulturą ludową, architekturą, naturą oraz kuchnią rzeźbi miniaturowe wersje prawdziwych budynków zachowanych w skansenach.

Jego pierwsza kolekcja przedstawia 6 chałup pochodzących z różnych regionów Polski. Na łamach malopolska24 możecie podziwiać zdjęcia chałupy małopolskiej ze skansenu w Wygiełzowie. Każdy z miniaturowych domków opowiada swoją historię poprzez detale: regionalne produkty, rośliny i zwierzęta pokazane w otoczeniu domu.

Marco Cavara nie tylko rzeźbi. Tworzy właśnie książeczkę dla dzieci, w której wystąpią wszystkie skansenowe domki. Wraz z żoną Anastazją rozpoczyna laboratoria podwieczorkowe dla dzieci, na których będą malować domki.
Marco Cavara szuka następnych inspiracji. Jeśli macie propozycje budynków ważnych dla kultury ludowej, które mógłby wyrzeźbić podajcie je w komentarzach. Pomysły na następne rzeźby przekażemy artyście.

Aktualności oraz więcej zdjęć pierwszej kolekcji chałup na fanpage’u Marco Cavara Miniatures.

6 KOMENTARZY

  1. Cerkwie podkarpackie to bylby swietny pomysl! Te drewniane cudenka, az sie prosza aby je uwiecznic. Ostatnio pare z nich zostalo dodane do listy UNESCO!

  2. Wiatraki drewniane – młyny, szczegółnie takie co w górach stały, na tzw. kurzej stopce. To były takie wiatraki, które się obracały w zależności od kierunku wiatru.

  3. Ta sroka (?) na gnieździe z ukradzionymi czerwonymi koralami mnie rozwaliła :D:D:D

  4. Thank you for the nice comments and the tips. I know that there are people passionate to the wooden churches. They are wonderful! I have seen so many pictures of beautiful churches. I would like do it but i am wondering how to do. If I keep the same scale of the house miniatures, a church will became very large and heavy sculpture; if I will reduce the scale, the miniature will lose details. Perhaps, the particular shapes of these churches will be enough to make the sculpture beautiful.
    A lot of people asked me to do the windmills too. I am still searching a way to to the pales. They would be too fragile, but I don’t like plastic or resins.
    Some tip?

  5. Hi Marco, truly windmills are difficult to modeling. Have you thought to build the construction of windmills wings from wires? In this case you could mold the wings – they should be more stable and easy to attach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.