Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

ODEON 2014 w Andrychowie
Wydarzenia

Teatr po andrychowsku

ODEON 2014 w Andrychowie
ODEON 2014 w Andrychowie. Foto: Jarosław Skupień.
W Andrychowie trwa właśnie Wiosna w Teatrze. Jest to jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnych w Małopolsce w skład którego wchodzą trzy festiwale teatralne: „ODEON”, „Kocioł Teatralny” oraz „Chcecie bajki, oto bajka”.


Zobacz cały fotoreportaż z Festiwalu ODEON na stronach naszego partnera andrychow.pl

ODEON 2014 w Andrychowie
ODEON 2014 w Andrychowie. Foto: Jarosław Skupień.
Wiosna w Teatrze to zespół otwartych festiwali teatrów amatorskich, w ramach którego w warsztatach i konfrontacjach konkursowych mogą zmierzyć się młodzi ludzie. Pracują oni pod czujnym okiem jury, w skład w tym roku którego wchodzą m.in.: Jan Kanty Pawluśkiewicz (kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce), Adam Walny (lalkarz, reżyser, aktor), Piotr Bussold (pracownik Teatru Narodowego w Warszawie, animator kultury, poeta, malarz, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Spotkań Teatralnych INNOWICA, koordynator Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz Bez”), Darek Skibiński (aktor, reżyser i pedagog, autor projektów edukacyjnych i staży aktorskich, współzałożyciel i aktor Teatru Cinema).

Korowód Wiosna w Teatrze.
Korowód Wiosna w Teatrze. Foto: Jarosław Skupień.

Zobacz cały fotoreportaż z Korowodu Wiosna w Teatrze na stronach naszego partnera andrychow.pl

Jak co roku Festiwale uświetnione zostały występami gości specjalnych. W tym roku na andrychowskiej scenie wystąpują: Kielecki Teatr Tańca w sztuce „Metamorfozy” w reż. algierskiej choreografki i tancerki Iry Nadi Kodiche, Walny-Teatr (spektakl „Dziadek” Lalki i realizacja sceniczna – Adam Walny, Gitara – Jacek Zięba oraz przedstawienie „O jednym takim co nie lubił siebie” Lalki i realizacja na motywach baśni japońskiej – Adam Walny, Śpiew – Katarzyna Bytowska), Teatr BRAMA w spektaklu „Fale” w reż. Daniela Jacewicza Dyrektora i twórcy Teatru Brama, Teatr Ruchu FORMA, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”. Wydarzeniom towarzyszy wystawa plakatu: „Plakaty z Teatru Lalek w Rabce”.

Wiosna w Teatrze jest organizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Potrwa do 2 kwietnia 2014 roku. Szczegółowy program wydarzenia na stronie wydarzenia. Malopolska24 przyjęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.