Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Opera Krakowska otwiera nowy sezon

Irena Celińska-Głodek
Irena Celińska-Głodek
W najbliższy wtorek 10 września Opera Krakowska po wakacyjnej przerwie zainauguruje uroczyście nowy sezon artystyczny spotkaniem „Viva Opera!”. Będzie ono okazją do uczczenia jubileuszu 50. lecia pracy Ireny Celińskiej – Głodek, niezwykłej korepetytorki solistów, która całe swoje życie poświęciła muzyce.

W trakcie imprezy będzie można wysłuchać arii operetkowych i piosenek musicalowych w wykonaniu byłych i obecnych solistów Opery Krakowskiej. Na deskach teatru wystąpią między innymi: Krystyna Tyburowska i Jan Wilga oraz Agnieszka Cząstka, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Karin Wiktor-Kałucka, Bożena Zawiślak-Dolny oraz Andrzej Biegun, Przemysław Firek, Stanisław Kufluk, Tomasz Kuk, Franciszek Makuch, Volodymyr Pankiv i Adam Zdunikowski. Towarzyszyć im będzie Krystyna Kutnik i Olha Tsymbalyuk (fortepian). Partnerem wydarzenia jest Cukiernia Michalscy.

„Viva Opera!” to wyjątkowy cykl koncertów poświęcony twórcom i najbliższym współpracownikom Opery Krakowskiej. Irena Celińska–Głodek jest związana z Operą od 1963, gdzie tuż po studiach objęła stanowisko korepetytora solistów. Do dnia dzisiejszego pracowała z nimi przy ponad 66 operach, operetkach i musicalach. Wykładowca Akademii Muzycznej i akompaniatorka licznych prestiżowych konkursów wokalnych. W dorobku ma wiele nagrań telewizyjnych i radiowych. Z okazji 50. lecia pracy w Operze Krakowskiej Jubilatka zdmuchnie świeczki na ponad dwudziestokilogramowym torcie, uświetniającym wieczór podziękowań za zaangażowanie, pomoc i przyjaźń od zespołu teatru i współpracowników.

Więcej informacji na stronie www.opera.krakow.pl

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.