Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

RajdZiemiBochenskiej
Wydarzenia

Michał Bębenek najszybszy w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej

Foto: M.Kaliszka
Foto: M.Kaliszka
W sobotę, 29 czerwca 2013 roku rozegrano 1. Rajd Ziemi Bocheńskiej stanowiący trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Michał i Grzegorz Bębenkowie z Platinum Subaru Rally Team wykorzystali domową imprezę do treningu przed zbliżającym się Rajdem Karkonoskim. Na mecie zameldowali się jako najszybsza załoga, tuż za nimi uplasował się… ich siostrzeniec – Mateusz Kubat.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania odcinki specjalne Wiśnicz i Łapanów, przejeżdżane trzykrotnie, a na zakończenie odcinek miejski wytyczony w centrum Bochni. Michał Bębenek był najszybszy na pięciu z siedmiu OS-ów i pewnie zwyciężył w klasie Gość.

RajdZiemiBochenskiej
Foto: M.Kaliszka
„Świetna trasa, super zróżnicowane ocinki specjalne: były partie szerokie, wąskie i ciasne. Do tego padał deszcz, niektóre fragmenty drogi szybko przesychały, na innych było mokro i leżało błoto. Panowały warunki w stu procentach rajdowe, żadnej sielanki. To dobry test przed Rajdem Karkonoskim, dużo poprawiliśmy w ustawieniach samochodu” – opowiada Michał Bębenek.
Grzegorz Bębenek tak opisuje swoje doznania: „To świetne uczucie jechać w rajdzie po terenach po których chodziliśmy od dzieciństwa. Nigdy nie przypuszczałem, że na rajd będę miał tak blisko. Odcinki były może niezbyt długie, ale za to bardzo ciekawe i wymagające. W lesie było dużo śliskich zakrętów, nawrotów, ciasnych mostków, charakterystyka bardzo się zmieniała, było co robić na oesie.”

Michał i Grzegorz Bębenkowie to obecni wicemistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Smochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentują barwy zespołu Platinum Subaru Rally Team, który rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013.

Więcej na temat Rajdu Ziemi Bocheńskiej: http://www.rajdziemibochenskiej.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.