Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

joga andrychów
Wydarzenia

Festiwal Ciała i Umysłu w Andrychowie

Joga. Foto: Kennguru, Wikimedia.
Joga. Foto: Kennguru, Wikimedia.
Jak zadbać o zdrowie swojego ciała i umysłu? Jak poradzić sobie ze stresem? Czy właściwa dieta może być tak skuteczna jak lekarstwa? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w trakcie wykładów, zajęć i warsztatów prowadzonych w trakcie Festiwalu Ciała i Umysłu. Odbędzie się on 13 lipca 2013 roku w Andrychowie.

„Po 8 latach mieszkania w Wielkiej Brytanii zdałem sobie sprawę jak duży i łatwy dostęp mam do zajęć i kursów, które mają ogromny wpływ na moje życie – joga, medytacja, taniec spontaniczny, improwizacja, coaching. Wiem, że jeśli mieszkałbym w Andrychowie o większości tych zajęć mógłbym co najwyżej poczytać w gazetach” – mówi Piotr Rusinek, współorganizator Festiwalu. Wspólnie z Jolą Łysoń postawili zorganizować Festiwal w swoich rodzinnych stronach, aby podzielić się swoimi zainteresowaniami i pokazać innym alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

Festiwal Ciała i Umysłu Andrychow PlakatW programie Festiwalu znajdują się zajęcia praktyczne Jogi, warsztaty medytacji dla każdego (prowadzone przez Ewę Skrzydło z Szkoły Medytacji i Samorealizacji z Bielska Białej), zajęcia dotyczące tradycyjnego systemu medycyny indyjskiej Ajurweda (Apolonia Rdzanek z Centrum Yogi i Ayurvedy w Krakowie), wykład pt. „Zdrowie nie w pigułce – czy dieta może być tak skuteczna jak lekarstwa?” (Dominika Dragon), spotkanie dotyczące świadomych narodzin (znaczenie ciąży i porodu w rozwoju dziecka) oraz warsztaty tańca spontanicznego. Jedną z atrakcji Festiwalu będzie koncert „Kąpiel w Dźwiękach Gongów” Kamili i Artura Domin.

Założeniem organizatorów było stworzenie Festiwalu na zasadach wolontariatu: dzięki pomocy przyjaciół, bezpłatnemu zaangażowaniu się prelegentów i wsparciu sponsorów wstęp dla uczestników jest wolny. „Zapraszamy wszystkich. Każdy wyniesie coś dla siebie z zajęć praktycznych i wykładów, bez względu na wiek i stopień sprawności fizycznej” – mówi Jola Łysoń.

Organizatorzy wciąż szukają sponsorów, którzy pomogą sfinansować Festiwal.

Festiwal Ciała i Umysłu w Andrychowie
13 lipca 2013 roku,
Miejski Dom Kultury, Andrychów.
Więcej informacji na facebook’owym profilu wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.