Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Natura Wydarzenia

O roślinach uczyć będą

ZIOlA-ziololecznictwoW dniach 27–29 maja br. odbędą się trzydniowe, bezpłatne szkolenie z zakresu rozpoznawania, zrównoważonego zbierania i pozyskiwania, przetwarzania i możliwości sprzedaży zebranego surowca dziko występujących roślin na rynku podkarpackim. Zajęcia w terenie odbywać się będą na obszarze Płaskowyżu Kolbuszowskiego (województwo podkarpackie).

Od 1 maja 2011 do 30 kwietnia 2014 r. Stowarzyszenie „Pro Carpathia” wspólnie z partnerami z Czech, Węgier i Słowenii realizuje projekt „Promocja tradycyjnych form zbieractwa dzikich roślin w celu zniwelowania różnic społecznych i ekonomicznych w Europie Środkowej” o akronimie „Traditional and wild„. Głównym celem projektu jest zachowanie wiedzy z zakresu ochrony tradycyjnego zbieractwa ziół i roślin, jako elementu dziedzictwa kulturowego regionów Europy Środkowej oraz wykorzystanie w sposób zrównoważony tej wiedzy przez najbardziej wrażliwe grupy społeczne w celu poprawy sytuacji życiowej.

Jednym z wielu zadań w projekcie jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu rozpoznawania, zrównoważonego zbierania i pozyskiwania, przetwarzania i możliwości sprzedaży zebranego surowca dziko występujących roślin na Podkarpaciu. Szkolenia skierowane sa szczególnie do mieszkańców Płaskowyżu Kolbuszowskiego, a głównie obszaru 10 miejscowości: Widełka, Kłapówka, Werynia, Styków, Przewrotne, Hucisko, Pogwizdów Stary, Raniżów, Lipnica, Dzikowiec. Grupą priorytetową są osoby starsze i kobiety. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez zespół pracowników z Uniwersytetu Rzeszowskiego. „Zainteresowanych udziałem w bezpłatnych szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostaczenie drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście do 20 maja br. do godz. 15:00. do siedziby Stowarzyszenia” – wyjaśnia Małgorzata Draganik, koordynator projektu.

Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym na stronie projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.