Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

15 tysięcy kilometrów czyli wyprawa do serca Azji

Sabina i Wawrzyniec Kucowie, autorzy wystawy "Wyprawa do serca Azji".
Sabina i Wawrzyniec Kucowie, autorzy wystawy „Wyprawa do serca Azji”.
12 marca 2013 roku odbędzie się wernisaż wystawy „Wyprawa do serca Azji”. Duża dawka niezwykłych opowieści, barwnych zdjęć, pokaz slajdów oraz degustacja przysmaków kuchni wschodniej jest gwarantowana. Wydarzenie nad którym objęliśmy patronat odbędzie się w krakowskim Barze Podróżników „Za horyzontem”.

Sabina i Wawrzyniec Kuc 15 lipca 2012 roku wyruszyli na wyprawę do Kazachstanu i Kirgizji. Ich trasa wiodła przez Litwę, Łotwę, Rosję. Do Polski wracali przez Ukrainę. Ze zdjęć wykonanych w trakcie tej wyprawy (w ciągu 36 dni pokonali 15 tysięcy kilometrów), powstała jedyna w swoim rodzaju wystawa fotograficzna.
„Tak się składa, że Sabina jest moją kursantką” – mówi Dawid Łasut, właściciel szkoły języka rosyjskiego i organizator Balu Sympatyków Języka Rosyjskiego. „Dzięki tej znajomości dowiedziałem się o projekcie, który wzbudził moje zainteresowanie. Zarówno piękne zdjęcia ukazujące różnorodność azjatyckiego krajobrazu jak i off-roadowy charakter całej wyprawy podsunęły mi pomysł na kolejny event promujący Wschód i język rosyjski. Korzystając z zaangażowania i pomocy Artura Sikory (Eu4Ya) udało się nam wspólnie zorganizować wernisaż, na który zapraszamy również czytelników portalu Małopolska24, będącego patronem medialnym wystawy. Ponieważ, niestety, posiadamy limitowaną liczbę miejsc chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu uprzejmie prosimy o wysyłanie maili na adres biuro@efektywnyrosyjski.pl”

Kim na co dzień są podróżnicy? Sabina Kuc jest architektem, adiunktem w Katedrze Budownictwa Ogólnego i Materiałów Budowlanych Instytutu Projektowania Budowlanego A4 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Autorka wielu prezentacji fotograficznych, pokazujących dokonania współczesnej architektury w krajach Unii Europejskiej, w ostatnich latach – cyklicznych wystaw fotograficznych pt.: Salony Krajobrazowe BUGA, poświęconych najnowszym trendom w kształtowaniu krajobrazu w Niemczech. Na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku wraz z Wyprawą do Serca Azji 2012, gościła w Kazachstanie, podejmując próbę uchwycenia w kadrze kontrastu pomiędzy współczesnością i tradycją w architektonicznym kształtowaniu przestrzeni tego dalekiego i mało znanego kraju.
Wawrzyniec Kuc – również architekt, jest współwłaścicielem Biura Architektonicznego Team Architekci w Busku Zdroju. Z zapałem realizuje swoją pasję do fotografowania i podróżowania. W wyprawie zmierzył się z trudem dotarcia w miejsc mało nam znanych, gdzie żyją niezwykli ludzie i wyzwaniem reporterskiego zapisu z przemierzanych krain geograficznych. Jego credo to poszukiwanie autentyczności miejsc i wydarzeń, rozumianej jako stan odległy od znanej z turystycznych folderów fasadowości.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Konsulat Generalny Rosji oraz stowarzyszenie „Wspólnota rosyjska w Krakowie”.

Wernisaż wystawy 12 marca 2013, 19.30.
Bar Podróżników „Za horyzontem”, Kraków.
Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.