Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

vidlunnia
Wydarzenia

Śpiewokrzyk

vidlunnia
A gdyby tak przenieść się w czasy naszych babć? Usłysz tradycyjne dźwięki białoruskiej, ukraińskiej i polskiej wsi połączone z nowoczesnym dźwiękami. Poczuj rytm tradycyjnej wsi wsłuchując się w muzykę zespołu Vidlunnia. Koncert nad którym objęliśmy patronat odbędzie się 17 marca 2012 w krakowskim klubie Kolanko No 6.

Udostępnij

Nazwa Vidlunnia pochodzi z języka ukraińskiego i oznacza „echo”, nawiązując jednocześnie do muzyki i natury. Zespół powstał w Poznaniu w 2010 r., a jego muzyka wyraża tęsknotę za dawnym brzmieniem dźwięków i obrzędowością czasów naszych dziadków. Charakterystyczny śpiewokrzyk, ludowa stylistyka gry na instrumentach połączona z syntetycznymi brzmieniami oraz wzbogacona instrumentarium z innych kultur tradycyjnych przenosi nas do mikrokosmosu tradycyjnej kultury, wpisując go jednocześnie we współczesny kontekst.

Vidlunnia otrzymała III nagrodę na XIV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Zespół gra w składzie: Malwina Paszek (śpiew, lira korbowa, karimba, krakeb), Weronika Partyka (śpiew, saksofon, duduk), Katarzyna Wesołowska (śpiew, skrzypce, kieliszek, gong ), Oliwia Wronikowska (śpiew, syntezatory, brzmienia elektroniczne, skrzypce). Przykładowe utwory wysłuchać można na stronie zespołu: www.myspace.com/vidlunnia

Koncert 17 marca 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp 15 złotych.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.