Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

"One Kiss of Arctic 2014" Rosja Kraków
Wydarzenia

Spotkanie z arktyczną Rosją

"One Kiss of Arctic 2014" Rosja Kraków15 dni ostrej jazdy, 8000 kilometrów, 1000 litrów paliwa, pogoda „pod psem” oraz niesamowite spotkania z ludźmi, którzy radzą sobie w tak surowych warunkach – tak najkrócej brzmi relacja z wyprawy „One Kiss of Arctic 2014”. Wyprawa ta, to przedsięwzięcie Wawrzyńca Kuca – architekta, który wraz z przyjacielem, fotografem Wacławem Labą wyruszył samochodem Nissan Patrol Y61 na spotkanie z Arktyką (ich celem była Workuta – miasto położone w północnej Rosji). 16 maja 2014 roku w krakowskiej restauracji „Krakowskie Przedmieście” odbędzie się wernisaż zdjęć z tej wyprawy.

Oprócz slajdowiska z ekspedycji w programie wieczoru występ początkującej piosenkarki rosyjskiego pochodzenia – Uliashy (Uliana Kołodziejczak) oraz kolejna wystawa ikon autorstwa Natalji Sawkinej i Ingi Suminej. Nawet najbardziej wybredne kubki smakowe z pewnością zadowoli catering przygotowany przez restaurację „Krakowskie Przedmieście” oraz cukiernię „Michalscy”. Chętni będą mogli wziąć udział w licytacji prac członków koła artystycznego „Domu Seniora”. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zakup materiałów dla plastyków.

"One Kiss of Arctic 2014" Rosja Kraków„Celem jest, jak zawsze w wypadku moich wydarzeń, apolityczne promowanie kultury rosyjskiej, a także motywowanie do działania i zarażanie pozytywną energią. W dobie napięć za naszą wschodnią granicą to zadanie nabiera szczególnej wagi i znaczenia” – mówi Dawid Łasut, organizator wydarzenia, właściciel szkoły językowej CJR Efektywny Rosyjski oraz propagator rosyjskiej kultury i języka. „Od lat walczę ze stereotypami. Chcę pokazać, że zwykli Rosjanie są takimi samymi ludźmi jak my, a ich spory dorobek kulturowy może być interesujący. Z drugiej strony staram się promować Polskę w Rosji. Nie wolno nam postrzegać naszych sąsiadów tylko i wyłącznie w kontekście rozgrywek politycznych czy walki o strefy wpływów. Powinniśmy zachować dystans i zdrowy rozsądek. Poprawne stosunki dyplomatyczne, kulturalne czy ekonomiczne z Rosjanami leżą w obopólnym interesie. I nawet jeśli dla niektórych jest to „walka z wiatrakami” to ktoś powinien podjąć z nimi walkę” – dodaje.

Oprócz restauracji „Krakowskie Przedmieście” oraz cukierni „Michalscy” wydarzenie wspierają salony kosmetyczne „Femmalium” i restauracja „Mała Italia”.

„Spotkanie z arktyczną Rosją”
16 maja 2014 roku, godz. 19.30,
Restauracja „Krakowskie Przedmieście”, Kraków
Wstęp: 30,00 PLN (zebrane środki zostaną przekazane na organizację kolejnych wydarzeń o podobnym charakterze).
Zapisy: biuro@efektywnyrosyjski.pl, 692 996 825. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji o wydarzeniu na fanpage’u organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.