Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Most kolejowy na rzece Wieprzówce
Beskid Mały Natura Wydarzenia

3 x Wieprzówka, 3 x konkurs

Most kolejowy na rzece Wieprzówce
Rzeka Wieprzówka w miejscu gdzie wpływa do miasta.

Wakacje trwają w najlepsze. Wielu z nas spędza je nad wodą. Tym bardziej więc zachęcamy do udziału w wakacyjnych konkursach organizowanych w ramach projektu „3 razy Wieprzówka, czyli studium przypadku lokalnej rzeki w ujęciu historycznym, przyrodniczym i ujęciu relacji człowiek-rzeka” nad którym objęliśmy patronat.

Udostępnij

Jako, że celem projektu „3 x Wieprzówka” jest aktywna edukacja ekologiczna prowadząca do zmiany wizerunku lokalnej rzeki Wieprzówki, organizatorzy przygotowali trzy konkursy skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej (konkurs fotograficzny oraz dwa konkursy plastyczne – dla szkół podstawowych i przedszkoli). Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przygotować pracę plastyczną lub fotografię o tematyce nawiązującej do roli Wieprzówki w społeczności lokalnej. Podpisane prace (imię i nazwisko autora, jego wiek, nazwa placówki, imię i nazwisko opiekuna) należy dostarczyć do siedziby Towarzystwa Miłośników Andrychowa do października 2012 roku. Konkurs jest również otwarty dla dzieci i młodzieży spoza gminy Andrychów. Wręczenie nagród nastąpi 30 listopada 2012.

O tym jak wdzięczny materiał do inspiracji stanowi andrychowska rzeka, przekonać się można oglądając poniższą interaktywną panoramę:


[swfobj src=”http://www.malopolska24.pl/wp-content/uploads/2012/07/lupki2s.swf” align=”center” allowfullscreen=”true”]łupki wierzowskie, andrychów[/swfobj]
Panorama rzeki Wieprzówki, łupki wierzowskie w korycie rzeki.
Autor: Marcin Synowiec (najedź kursorem aby przewinąć).

Projekt realizowany przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Stowarzyszenie Inicjatyw Na Rzecz Środowiska „Montanum”. Dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wystawa znajduje się na Zamku Bobrowskich, w Izbie Regionalnej Ziemi Andrychowskiej, ulica Krakowska 69, Andrychów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.