Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Historia Wydarzenia

Miasto które zmieniło Kraków

MiastoKtoreZmieniloKrakowOd czwartku 10 stycznia w Dom Historii Podgórza w Krakowie otwarte są trzy wystawy pod zbiorowym tytułem „Miasto, które zmieniło Kraków”. W skład zbiorowej ekspozycji wchodzą: wystawa poświęcona sylwetce Franciszka Maryjewskiego, 100–lecie przyłączenia Płaszowa do Krakowa oraz wystawa przybliżająca często burzliwe dzieje Miasta Podgórza.

Wystawom towarzyszyć będzie wydana w 2012 roku publikacja przybliżająca historie Płaszowa zatytułowana: „Płaszów w stulecie połączenia Płaszowa i Krakowa 1912 – 2012”. Publikacja jest próbą całościowego ujęcia historii Płaszowa oraz dziejów ważnych dla kształtu i znaczenia Płaszowa czyli elementów takich jak kolej czy parafia sercanów.
Wystawa potrwa do 16 marca.

Dom Historii Podgórza powstał 10 lat temu z inicjatywy Rady Dzielnicy XIII. Podstawowe założenia programowe to upowszechnianie, utrwalanie wiedzy o tradycjach, dorobku kulturalnym, architektonicznym i historycznym prawobrzeżnej części Krakowa. Zadania te Dom Historii Podgórza realizuje poprzez gromadzenie i wystawianie pamiątek i dokumentów, związanych z historią i teraźniejszością Podgórza i jego mieszkańców.

Więcej na www.domhistoriipodgorza.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code