Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Turystyka

Święta… w domu czy na wyjeździe?

Chyba nie ma bardziej rodzinnego święta jak Boże Narodzenie. Trudno wyobrazić sobie ten czas bez spotkań z bliskimi, wspólnego łamania się opłatkiem i wigilijnego karpia na stole. Jednak aby wszystko to miało iście świąteczny nastrój potrzeba wiele poświęceń, przede wszystkim czasu i pieniędzy.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej zabiegani i zajęci sprawami codziennymi. Dom, praca, dzieci… Niewielu z nas ma szczęście na spokojne przygotowania do wieczerzy wigilijnej. Na kulinarne zabiegi brakuje nie tylko czasu – same koszty zakupu produktów są niebagatelne. Widzieliście ile kosztują suszone grzyby? No i jeszcze prezenty na gwiazdkę… 1950 PLN – tyle dokładnie planuje wydać przeciętna polska rodzina na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. To znacznie więcej niż w roku ubiegłym (1800 PLN), każdy z nas statystycznie pracuje na to dziewięć dni. Jeśli przyjmiemy, że rodzina składa się z czterech osób (dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci) to wyjdzie nam kwota blisko 500 złotych na osobę!

A już kilka dni po świętach czają się kolejne wydatki i przygotowania… Sylwester nadchodzi! Każdy z nas chciałby przeżyć niezapomnianą, klimatyczną i niecodzienną imprezę sylwestrową.

A już w 2 tygodnie po Sylwestrze rozpoczynają się ferie zimowe w Małopolsce. To czas zimowisk i wyjazdów narciarskich. Ci z nas którzy mają swoje pociechy chcą gdzieś wyjechać z nimi lub też od nich odpocząć :). Dzieci wysłać na zimowisko, a samemu poszaleć gdzieś na stoku narciarskim, wieczorami zaś rozkoszować się rozmową z grupą przyjaciół popijając grzane wino przy trzaskach palącego się drewna w kominku. Tylko skąd na to wszytko mieć czas i pieniądze? Ciekawą opcją dla osób spragnionych wrażeń, które martwią się o swój budżet są coraz popularniejsze wyjazdy świąteczne organizowane przez biura podróży. Koszt takiego wyjazdu w polskie góry zaczyna się już od 300 PLN za osobę dorosłą (pobyt z 3 noclegami i z dodatkowymi zniżkami dla dzieci). Kwoty oczywiście są różne zależą od terminu pobytu, standardu zakwaterowania, atrakcji jakie mamy na miejscu (np. czy wieczerza wigilijna jest wliczona w cenę oferty, czy też mamy kulig z ogniskiem, czy też wizytę Św. Mikołaja).

Wręczając taki wyjazd w prezencie świątecznym swojej rodzinie ale i także samemu sobie, mamy możliwość cieszenia się wspólnymi rodzinnymi chwilami, dzielenia się radościami i troskami oraz robienia tego wszystkiego na co w ciągu całego roku po prostu nie było czasu. Pobyt świąteczny możemy przedłużyć o sylwester, a nawet pokusić się o dłuższy termin, który stanie się zimowym rodzinnym wypoczynkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Pilot i przewodnik turystyczny, miłośnik Ojcowa i Ojcowskiego Parku Narodowego - aktywnie działający w dziedzinie turystyki. Nowohucianin. Na co dzień właściciel biura podróży i agencji turystycznej Ecotravel.