Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Natura Od Redakcji

Dzikie i tradycyjne

Wiedza o tradycjach związanych z dziko występującymi roślinami oraz ich praktycznym zastosowaniu, w tym leczniczym, nie powinna należeć tylko do wtajemniczonych. Jeszcze 2-3 pokolenia temu była powszechna, szczególnie w środowiskach wiejskich.

Obecnie zauważam, że po latach zapomnienia wraca do łask. Na rynku można oczywiście znaleźć literaturę specjalistyczną przybliżającą naturalne właściowości roślin występujących w naszym otoczeniu, jednak jej studiowanie wymaga sporych nakładów czasowych i finansowych. Dlatego też na naszych łamach zagości specjalna seria publikacji, przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jakie rośliny budziły zainteresowanie naszych przodków, w jaki sposób je zbierali i przechowywali i – co najważniejsze – do czego używali.

Materiały zostały przygotowane przy współpracy z Wydziałem Roślin Leczniczych i Aromatycznych Uniwersytetu Korwina w Budapeszcie oraz Wydziałem Biologiczno – Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach projektu „Traditional and Wild” prowadzonego w Polsce przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia” z Rzeszowa. Artykuły będą się pojawiać regularnie, dwa razy w tygodniu.

Serdecznie zapraszam do lektury!

Witold Wiśniewski
Redaktor Naczelny malopolska24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.