Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Podróż Białą Lokomotywą

Babu Król. Foto: Anna Gluszko-Smolik
Dziś ruszymy w podróż Białą Lokomotywą: poezja Edwarda Stachury zostanie naznaczona mocnymi, rytmicznymi i motorycznymi dźwiękami w wykonaniu Bajzla i Budynia. To mieszanka gwarantująca podróż w świat nowych, niezwykłych, muzycznych wrażeń.
Zapraszamy na koncert zespołu BaBu Król, który odbędzie się 4 października 2012 roku. Wydarzenie nad którym objęliśmy patronat odbędzie się w krakowskim klubie Kolanko No. 6.

BaBu Król to zespół składający się z dwóch muzyków: Jacka Szymkiewicza vel. Budynia oraz Piotr Piaseckiego znanego również jako Bajzel. Muzycy na co dzień muzykują w ramach zespołu Pogodno.

Budyń jest wokalistą, muzykiem i performerem. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Ostatnio pokazuje twarz w kampanii Żywca – Męskie Granie. Od kilku lat współpracuje z reżyserem teatralnym Michałem Zadarą. Stworzył muzykę do „Wizyty Starszej Pani” (reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin), „Utopia będzie zaraz” (reż. Michał Zadara, Teatr Stary Kraków), „Nocleg w apeninach” (reż. Michał Zadara, Teatr Współczesny Szczecin). Jest współautorem muzyki do pełnometrażowej, kinowej wersji filmu animowanego „Jeż Jerzy”. Jacek Szymkiewicz jest autorem tekstów piosenek takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Monika Brodka, Doda czy Varius Manx.

Bajzel jest multiinstrumentalistą – tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Gitara jest jego żywiołem. Niespokojny duch, kompozytor, autor tekstów i projektant okładek albumów. Zadebiutował albumem „Bajzel”, a w 2009 roku wydał drugi krążek „Miłośnij”.

Koncert 4 października 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp 30 złotych.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.