Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

"Wilk i zając" w Muzuem Dobranocek w Rzeszowie
Wydarzenia

„Śladami Wilka i Zająca” w Rzeszowie

Wilk i zając w Muzuem Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie serdecznie zaprasza na wystawę czasową „Śladami Wilka i Zająca” prezentującą historię, twórców i bohaterów najpopularniejszej radzieckiej animacji dla dzieci. Wystawa zostanie otwarta 17 stycznia i będzie ją można oglądać do 16 marca. Moc wrażeń – gwarantowana!

Wystawa nie bez powodu została zorganizowana na początku roku. Tytułowi bohaterowie zadebiutowali bowiem na szklanym ekranie 1 stycznia 1969 roku w odcinku pod tytułem „В городе и на пляже” („W mieście i na plaży”). Twórcą postaci oraz reżyserem serialu był Wiaczesław Kotionoczkin. Oryginalny tytuł filmu „Ну, погоди!” w wolnym tłumaczeniu oznacza „Poczekaj, ja ci jeszcze pokażę!” i został zaczerpnięty z okrzyku Wilka, gdy na końcu każdego odcinka pojmuje, że został wystrychnięty na dudka przez sprytnego szaraczka.

Serialowy Wilk mówił głosem Anatolija Papanowa, Zającowi zaś głosu użyczyła Klara Rumianowa, znana także z radzieckiej animacji pt. „Kiwaczek”. Do 1986 roku wyprodukowano 16 dziesięciominutowych odcinków. Kolejne dwa nakręcono w 1993 i 1995 roku, w oparciu o archiwalny zapis głosu Anatolija Papanowa. Dziewiętnasty odcinek „W Kurorcie” z 2000 roku, po śmierci twórcy wyreżyserował jego syn Aleksiej Kotionoczkin.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć wiele interesujących eksponatów związanych z „Wilkiem i Zającem”, m.in. kultową, radziecką grę elektroniczną tzw. „jajeczka”, zestaw sztućców, papierośnicę, figurki, wydawnictwa książkowe, karty pocztowe, gry, figurki, przypinki, proporczyki, a nawet zabawkowy pojazd wojskowy z wyrzutnią rakiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.