Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Tour de Pologne
Tatry Wydarzenia

Zaprezentowano podhalańskie etapy 70. Tour de Pologne

Tour de PolognePodczas konferencji prasowej, która odbyła się w 17 lipca 2013 roku w BUKOVINA Terma Hotel Spa w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowano V i VI etap 70. Tour de Pologne.

Na spotkaniu pojawił się Czesław Lang, organizator Tour de Pologne oraz pomysłodawca przeprowadzenia „królewskiego” etapu na Podhalu, a także zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych władz i społeczności. Podczas spotkania goście obejrzeli film, który w telegraficznym skrócie pokazał V etap na trasie Nowy Targ – Zakopane, a następnie VI etap ze startem przed kompleksem BUKOVINA Terma Hotel Spa i metą w centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Najlepsi kolarze rywalizować będą na Podhalu 1 i 2 sierpnia (1 sierpnia – V etap, 2 sierpnia – VI etap). „Cieszymy się, że możemy pokazać nasz wspaniały obiekt i miejscowość tym wszystkim, którzy będą oglądać transmisję z Tour de Pologne nie tylko w kraju, ale przede wszystkim za granicą” – podkreślił Edward Kuchta.

Zaprezentowano także stacjonarne rowery treningowych oraz stanowisko do masażu, z których będą mogli korzystać kolarze w ramach regeneracji i odnowy po wysiłku związanym z przejechaniem górskiego „królewskiego” etapu w Bukowinie Tatrzańskiej. Goście konferencji poznali także sekrety menu przygotowanego z myślą o uczestnikach wyścigu – zdrowe posiłki pomogą zawodnikom zbilansować straty mikroelementów. „Dziękuję, że możemy po raz kolejny zorganizować te etapy na Podhalu. Za zeszły rok dostaliśmy 99,7 pkt. na 100 za organizację etapów, więc widać, że jesteśmy w stanie podołać wyzwaniu. Ten tour będzie wyjątkowy, bo po raz pierwszy z ziemi włoskiej do Polski” – przyznał Czesław Lang. „To będzie też najcięższy wyścig w historii, bo zaczynamy od górskich etapów i kończymy na płaskim, czyli odwrotnie niż dotychczas. Liczymy też na gwiazdy, wiem że przyjadą m.in. Vincenzo Nibali, Fabian Cancellara, Rafał Majka, czy Sylwester Szmyd. Nie wiem co z Michałem Kwiatkowskim, zobaczymy czy będzie się czuł na siłach po wyczerpującym Tour de France. Jeśli nie – przyjedzie do BUKOVINY jako gość specjalny. Zapraszam wszystkich miłośników rowerów na VI. Etap Tour de Pologne do BUKOVINA Terma Hotel Spa, ale także na Tour de Pologne Amatorów. Już zapisało się ponad 1000 osób, a liczymy na więcej” – zakończył były znakomity kolarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.