Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Sny Michała

Marzenia oniryczne. Inny świat, w którym nierzadko prawa fizyki i logika przestają działać. Kto z nas nie miał snu do złudzenia przypominającego rzeczywistość? Ktoż z nas nie przeniósł się do surrealistycznego świata marzeń sennych? Z pewnością wielu przywiązuje ogromną wagę do snów i ich interpretacji. Dla Michała Giedrojcia stały się inspiracją jego prac. Jego wystawę „Dreams”, możecie podziwiać w krakowskim klubie Kolanko No 6. Wydarzenie nad którym objęliśmy patronat odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku.

Udostępnij

Sam Autor o swoich pracach opowiada w ten sposób: „Sytuacje, które obserwuję w rzeczywistości często mnie nudzą i staram się je wyobrazić w taki sposób, jak mogłyby one wyglądać w moich snach. Jak moja wyobraźnia przekształciłaby realną wizję na wizję senną, oniryczną. Tworzę bardzo prawdopodobne do zaistnienia sytuacje i czekam na to, jako moja wyobraźnia i wrażliwość je przefiltruje w taki sposób aż staną się dla odbiorcy obrazami prosto z czyjegoś snu. W moim wykreowanym świecie często zdarzają się sytuacje bardzo prozaiczne, przedstawione przez zwykłych ludzi”.
Oglądając zdjęcia nie sposób odnieść wrażenia, że przedstawione tam postaci zostały „wyrwane” ze swojego naturalnego środkowiska, czasem oderwane od swoich codziennych zajęć i umieszczone w świecie sobie obcym. Ich otoczenie wydaje się dziwne, a może nawet wrogie. Postaci starają się zachować spokój, pozornie nie zwracając uwagi na absurdalność sytuacji. Jednakże z wielu zdjęć bije ogromny niepokój.
Prace Michała Giedrojcia przyciągają uwagę, o czym mogą świadczyć liczne nagrody w konkursach międzynarodowych, m.in.: I miejsce w konkursie organizowanym w 2011 roku w London Photographic Association czy też I miejsce w International Photography Awards 2011. „Moje zdjęcia dają dużo możliwości interpretacji, nie podaję jednej poprawnej drogi odbioru moich zdjęć, bardzo chcę żeby były one wyjaśniane indywidualnie, przez każdego z osobna” – mówi artysta.

Michał Giedrojć (rocznik 1980) jest studentem fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wystawę będzie można obejrzeć do końca maja.

Koncert 26 kwietnia 2012, godzina 19:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp wolny.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.