Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Akademia Pełni Życia seniorzy
Wydarzenia

Żyj pełnią życia – również po 60.

Akademia Pełni Życia seniorzyJesteś osobą po 60-tym roku życia i mieszkasz w województwie małopolskim? A może taką osobą jest ktoś z Twoich bliskich? Jeśli tak właśnie jest to projekt realizowany przez Akademię Pełni Życia możę Cię zainteresować.

Projekt nosi nazwę „Seniorzy aktywnymi uczestnikami społeczeństwa obywatelskiego – zajęcia edukacyjne i aktywizujące dla osób starszych” i będzie trwał do 15 listopada 2013 roku. Jego uczestnicy będą mieli szansę poprawić swoje funkcjonowanie poznawcze, nauczyć się posługiwania nowoczesnymi technologiami oraz obcymi językami. „Mało jest zajęć o wysokim stopniu interaktywności, prowadzonych w bardziej oryginalny sposób, w terenie, z udziałem innych grup np. obcokrajowców, stawiających uczestnikom nowe wyzwania – które osoby starsze mogą znaleźć właśnie u nas. Co więcej grupa seniorów jest bardzo zróżnicowana pod względem oczekiwań i możliwości, z tego względu w naszej ofercie znalazły się zajęcia dla osób o odmiennych zainteresowaniach, cechujących się różnym poziomem zaawansowania np. w posługiwaniu się
komputerem czy językami obcymi, jak również proponujemy innowacyjne zajęcia edukacyjno-aktywizujące dla osób po 75 roku życia, zaprojektowane specjalnie dla tej grupy wiekowej”
– opowiada o powodach powstania projektu Agnieszka Baran ze Stowarzyszenia Pełnia Życia.

Akademia Pełni Życia seniorzyOrganizatorzy przewidzieli cykl spotkań z nowoczesnymi technologiami: internaktywne spotkania „Komputer i Internet w świecie współczesnym” (zajęcia dla seniorów, którzy niekoniecznie chcą posługiwać się komputerem, ale chcieliby się czegoś na jego temat dowiedzieć), kurs komputerowy „Zaprzyjaźnij się własnym laptopem” (dla posiadaczy własnych laptopów, którzy chcą nauczyć się posługiwać swoim komputerem lub pogłębić umiejętności pracy na nim), kurs komputerowy „Fotografia cyfrowa bez tajemnic” (który obejmuje zarówno naukę posługiwania się aparatem cyfrowym jak i komputerową obróbkę zdjęć).

W ramach bloku wspomaganie funkcji intelektualnych i rozwój osobisty zostanie przeprowadzony cykl spotkań „Zajęcia aktywizujące i wspomagające pamięć dla starszych seniorów” (przyjemne ćwiczenia pamięci oraz zajęcia wspomagające wyobraźnię dla osób po 75 roku życia), warsztaty „Trening pamięci” (uczące jak wspomagać swoją pamięć ćwiczeniami i poprzez wykorzystanie różnorodnych technik pamięciowych), seminarium interaktywne z zakresu kognitywistyki „Jak działa umysł” (cykl 6 spotkań, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najciekawszymi problemami dotyczącymi specyfiki działania naszego umysłu oraz funkcjonowania pamięci szczególnie w starszym wieku).

W ramach zajęć wspomagania komunikacji i integracji międzynarodowej organizatorzy przewidzieli: „Zajęcia praktycznego korzystania z języka angielskiego” (prowadzone w formule letniej szkoły zajęcia języka angielskiego na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym) oraz „Zajęcia z zakresu technik pamięciowych wspomagających naukę języków obcych” (dla osób, które już uczą się języka angielskiego i chcą dowiedzieć się jak skuteczniej to robić).

Szczegółowe informacje o zajęciach oraz zapisy na nie przyjmowane są (do wyczerpania miejsc) w Punkcie Konsultacyjnym w Krakowie przy ul. Lea 5a/4 oraz pod numerem telefonu 012 294 81 35 w poniedziałki i środy w godz. 9.00 do 12.00.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.