Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Turystyka Wydarzenia

Festiwal podróżniczy TRAWERS w Polskę

Baner TrawerswPolskeW dniach 26-27 października w Krakowie odbędzie się festiwal podróżniczy poświęcony turystyce krajowej. TRAWERS w Polskę to spotkania z ludźmi, którzy wiedzą, że Polska to nie tylko Tatry, Bałtyk, czy Mazury.
Malopolska24 przyjęła nad nim patronat medialny.

Gośćmi festiwalu TRAWERS w Polskę będą między innymi uczestnicy projektu BALTICA, którzy trasę między Krakowem a Gdańskiem przebyli na tratwie zbudowanej z surowców wtórnych. Opowiedzą oni o swoim projekcie, którego celem było zwrócenie uwagi na problem ochrony środowiska i czystości rzek w Polsce. Dzięki swojej wyprawie przepłyneli nie tylko przez największe miasta naszego kraju, ale również cenne przyrodniczo rezerwaty.
Uczesticy Festiwalu poznają również uczestnika jednego z najdłuższych maratonów rowerowych na świecie, którego trasa biegnie… wzdłuż polskiej granicy.
O tym jak wygląda Polska z perspektywy monocyklu, slackline’a, czy motoroweru, opowiedzą pasjonaci tych dyscyplin, którzy dzięki niecodziennym zainteresowaniom mają szansę poznać nasz kraj z zupełnie innej strony.
Gościem Festiwalu TRAWERS będzie również Krzysztof Krzyżanowski – autor ponad 300 reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, historycznej, etnograficznej oraz poruszającej zagadnienia wielokulturowości i mniejszości etnicznych w Polsce.
Natomiast Kuba Terakowski, wieloletni współpracownik miesięczników n.m.p. i Rowertour, zaprezentuje zdjęcia wykonane podczas swoich licznych wędrówek ze Świnoujścia na Hel i opowie o tym, jak wygląda polskie wybrzeże, gdy nie jest zatłoczone przez wakacyjnych plażowiczów. Dowiecie się również, dlaczego warto odwiedzić Gliwice, a także gdzie w Polsce produkuje się najlepsze wino oraz jak wyglądała turystyka w Polsce międzywojennej.

Na uczestników festiwalu czekają liczne konkursy z interesującymi nagrodami: mapy, książki i przewodniki. Jednym z nich jest konkurs na najciekawszy artykuł, który zostanie opublikowany w kolejnym numerze bezpłatnego magazynu internetowego TRAWERS. Jego celem jest opisanie swójego regionu lub podzielenie się wspomnieniami ze swojej wyprawy po Polsce. Innymi słowy – ukazanie naszego kraju z nieznanej nikomu strony. (konkurs trwa do 20 listopada, propozycje można składać na adres: redakcja@trawers.turystyka.pl).

Festiwal podróżniczy TRAWERS w Polskę.
26-27 październik 2013 r.
ul. Berka Joselewicza 21, Kraków.
Program wydarzenia jest dostępny na stronie festiwalu: http://www.trawers.turystyka.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.