Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

studia za granicą
Nauka i innowacyjna gospodarka

Skrzydlate studia czyli stypendium skrojone na miarę

studia za granicąCzy można studiować, żyjąc pełnią życia? Czy studiowanie musi być ograniczone nieuchronnie zbliżającą się sesją? Gdybyż tak mogło być czasem radosnego zdobywania wiedzy, wypełnionego spotkaniami z ciekawymi ludźmi i zwiedzaniem świata…
O tym, że może tak to wyglądać, przekonują pomysłodawcy Skrzydlatych Studiów, krakowskiego projektu w ramach którego w listopadzie 2011 roku uruchomiono Stypendialne Centrum Informacji.

Małgorzata Piecha, jedna z uczestniczek zagranicznego stażu, dziś doktor nauk chemicznych, tak opisuje swoje doświadczenia: „Przez kolejne lata łapczywie odkrywałam co oznacza mieszkanie za granicą, w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. To nie tylko inny język, kultura, zwyczaje, czy całkiem inny od naszego polskiego, krajobraz. To także przyjaźnie i doświadczenia, które pozostają na całe życie”. Dodaje również: „Część badań naukowych w ramach doktoratu wykonałam we Francji, dzięki czemu poznałam smak prawdziwych, chrupiących rogalików. Ten smak pamiętam do dzisiaj”.

Gdzie znaleźć ciekawe oferty zagranicznych staży?
Skrzydlate Studia pozwalają w szybki sposób znaleźć interesujący zagraniczny staż lub stypendium. Na stronie domowej Skrzydlatych Studiów (www.skrzydlatestudia.pl) znajduje się baza ponad 600 stypendiów i staży z kilkudziesięciu krajów całego świata. Każda oferta została opisana: podane są szczegóły dotyczące kraju i organizacji w którym odbywać się będzie staż/stypendium, warunków odbywania oraz wymagań jakie muszą spełnić kandydaci.

Absolwentów z pewnością ucieszy oferta ponad 120 staży w międzynarodowych instytucjach publicznych oraz zagranicznych koncernach. W bazie Skrzydlatych Studiów znaleźć można propozycje z instytucji, agencji i urzędów Unii Europejskiej, Rady Europy czy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ponadto, każdy zainteresowany może bezpłatnie skorzystać z pomocy Doradcy Sypendialnego CSI. Pomoże on w znalezieniu właściwej oferty, wyborze miejsca stypendium lub stażu oraz przy składaniu wniosku. Pomoc doradcza jest dostępna zarówno w krakowskim biurze Skrzydlatych Studiów jak i za pośrednictwem Internetu.

Studia mogą być niesamowitą okazją dla wszystkich głodnych wiedzy, ciekawych świata i nie bojących się wyzwań. Tacy właśnie ludzie, mogą sięgnąć po stypendia na zagranicznych uczelniach i staże, a przy okazji połączyć to ze zwiedzaniem obcych krajów. Zagraniczny wyjazd może stać się nie tylko niesamowitą przygodą, ale też okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, które pozwoli później na rozwinięcie skrzydeł w pracy.

Skrzydlate StudiaSkrzydlate Studia są projektem Instytutu Aurea Libertas, którego sponsorem została Fundacja Banku Zachodniego WBK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.