Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Utrwalania czyli podróż w czasy PRL

Co to jest saturator, dlaczego na półkach stał tylko ocet? – na te i inne pytania odpowiedzi uzyska młodzież uczestnicząca w projekcie realizowanym przez Dom Kultury „Podgórze” w Krakowie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

W ramach projektu Seniorzy będą opowiadać swoje historie, o tym jak żyło się na co dzień w czasach Polski Ludowej w ramach cyklicznych spotkań „Mój świat w PRL-u”. Zadaniem projektu jest „utrwalanie pamięci” – poznawanie i utrwalanie wspomnień dotyczących życia codziennego w Krakowie w okresie PRL. Organizatorzy do udziału w projekcie zapraszają seniorów – głównych bohaterów, których wspomnienia gromadzi „utrwalarnia”, by przekazać je następnym pokoleniom. W roli „utrwalaczy” zadebiutuje pokolenie, dla którego PRL to tylko definicja ze szkolnego podręcznika.


Propagandowa kronika filmowa z czasów PRL-u piętnująca bikiniarzy – „wrzód na zdrowym ciele społeczeństwa”.

Młodzież i seniorzy wspólnie poznają nowoczesny warsztat pracy historyka, dziennikarza radiowego, dokumentalisty, fotografika i realizatora dźwięku poprzez udział w bezpłatnych warsztatach tematycznych. Uczestnicy wspólnie odwiedzą krakowskie muzea, wezmą udział w plenerach fotograficznych i wycieczkach, tropiąc miejsca w Krakowie, o których w wywiadach wspominali Seniorzy. Efektem współpracy będzie nagranie i wyemitowanie reportaży radiowych „Mój świat w PRL-u” oraz przygotowanie wystawy zdjęć „Ślady PRL-u”.

Więcej o przedsięwzięciu na stronie projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code