Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Stereochemistry/Entertainment for the Braindead
Wydarzenia

Muzyczna fuzja Karli i Juli

Stereochemistry/Entertainment for the Braindead

Dziś zapraszamy do zapoznania się z twórczością dwóch niezwykłych kobiet: Karli i Juli, których koncert objęliśmy patronatem. Jaki będzie efekt ich muzycznej fuzji? Przekonajcie się sami odwiedzając 25 maja 2012 krakowski klub Kolanko no. 6.

Udostępnij

Karla Hajman realizowała się kiedyś studiując na studiach doktoranckich (Experimental Audiology) w Sztokholmie. To właśnie tam wpadła na pomysł muzycznego projektu, który (aby oddać to czym będzie zajmować się jako muzyk i naukowiec) nazwała Stereochemistry. Rzuciła studia, aby zająć się muzyką z zupełnie innej perspektywy: podróżując po Europie, pokazywała swoje show w klubach i na ulicach miast. Karla swoje własne obserwacje dotyczące życia, ubiera w słowa i wizualizuje je w postaci nietypowych teatralnych ekspresji.

Julia Kotowski (Entertainment for the Braindead) definiuje swoją muzykę jako „akustyczne amatorskie post-cośtam”. Sama pisze teksty, śpiewa, a do swojej muzyki dodaje nie tylko gitarę akustyczną i ukelele, ale również dźwięki jakie wydają przedmioty znalezione w kuchni: słoiki, szuflady, młynek do pieprzu itp… Podczas koncertów, Julia jako klasyczny jednoosobowy band korzysta z sampli, które sama stworzyła, na żywo nagrywa się i zapętla na bieżąco to, co wyśpiewuje i wygrywa….
Julia studiuje w Akademii Sztuk Medialnych („audio-visual Media-Studies” at the Academy of Media Arts in Cologne). Jako, że zajmuje się również rzemiosłem i ilustratorstwem sama zaprojektowała linoryt, znajdujący się na jej pierwszej płycie.

Co wyjdzie z tej muzycznej fuzji? Przekonajcie się sami – już jutro w Klubie Kolanko no. 6.

Koncert 25 maja 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp 15 złotych.
Rezerwacja biletów: info@magazynkultury.pl
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.